• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
GalinBelos - специалист
Christo написа:
Ще се стопли времето, ще се стопи снегът, ВЕЦ-овете ще работят на пълна мощност, потреблението ще спадне и чак до догодина, когато пак ще е студено, ще можем да се дърлим по телевизията трябва ли ни руски АЕЦ или не.
Не, не ни трябва руски АЕЦ поне за сега . Декемри 2015 официално спряха ТЕЦ Варна с 1200 MW инсталирана мощност . Уволниха 500 човека , и в момента теца се реже на скрап . След като готови и работещи мощности могат да се режат на скап , не ни трябват никакви нови руски реактори .
hidrazin - майстор
Аха, така ще да е. Поне за сега, а за после?
Това да не е - днес решаваш че ти трябва кола и утре я купуваш от близката автокъща?
Ако успеем да спазим срока, живота на последните ни реактори ще бъде удължен с 20 години.
Ми после?
Или какво? За сега съм си добре. Пък тези след мен кучетата ги яли...
:partyman:
P.S. То за някои работи трябва и мислене...
zz_stefanov - майстор
и аз да се оплача, на село 251V , 9% над номинала, но съм първи след трансформатора, Винаги е било стабилно високо, 247 V ми е нормалното.
Сега във Варна 221V.
Та си мисля, че тея ниски напрежения дето ги постваме тук, нямат нищо общо с намаляването на напрежението до долната граница от страна на ЕСО.

Прикачен файл

IMG_20170129_145316[1].jpg
fbr - майстор
GalinBelos написа:
Декемри 2015 официално спряха ТЕЦ Варна с 1200 MW инсталирана мощност . Уволниха 500 човека , и в момента теца се реже на скрап . След като готови и работещи мощности могат да се режат на скап , не ни трябват никакви нови руски реактори .
Работещите мощности не отговаряха на еконормите, и трябваше инвестиции за изграждане на очистващи инсталации. И като се има в предвид, че може да работи само със скъпи вносни въглища, не излиза бизнес плана при сегашната цена на изкупуване на електроенергията.
Christo - майстор
Мощността на ТЕЦ Варна е (била)1260MW. На старите блокове в Козлодуй още 1760MW, на Бобов дол-още 630MW. И така нататък до минус над 7000MW затворени мощности. Може ТЕЦ Варна да я режат за скрап, но тя се води "студен резерв". Тоест, ако ни потрябва, можем да я пуснем. Хората уволнени, пръснали се кой където види, все пак животът трябва някак да продължи, централата-ограбена и разбита, ние я водим "резерв". Гьобелс ряпа да яде! Теменужка вече като не е министър, сега ако я накарат да пусне ТЕЦ Варна, кога ли ще стане? За петата зима от сега нататък, дали ще смогне? Ясно е, че неща строени преди 40-50 години не отговарят на съвременните изисквания. И всички са кофти, според едни или други: АЕЦ-овете опасни, ТЕЦ-овете мръсни, язовирите не давали на рибата да плува, шистов газ не щем не да добиваме, не щем и да знаем дори имаме ли! Бихте ли учили атомна енергетика, ако знаете, че няма къде да работите в България? Всяко нещо си има живот и сегашните централи все някога ще трябва да спрат. Имало е инфраструктура- инженери, техници, строители, институти, метали, машиностроене-десетки хиляди квалифицирани работни места!...Кога ще се построи нова мощност? Няма значение по каква технология! Когато и последният разбирал нещо от енергетика умре ли?
тези напрежения зависят от натоварването на трансформатора захранващ района ви в едно село с два различни захранващи трафопоста напрежението е различно. Друг е въпросът че се строят нови къщи а мощността на трафопоста не е изчислена затова и напрежението пада в пиковите часове.
hidrazin - майстор
nako85 написа:
Друг е въпросът че се строят нови къщи а мощността на трафопоста не е изчислена затова и напрежението пада в пиковите часове.
Не е това нито въпроса, нито отговора.
Продадоха ни развитата и печеливша енергийна система на чужди фирми. Заради лични облаги.
А чуждите фирми нямат интерес да развиват и подобряват енергийната мрежа. За тях са разходи.
Пък целта им е да печелят колкото се може повече и спечеленото да се изнася от България навън.
Демек - с минимум средства, максимална печалба.
И поради това, ако си направиш някъде къща където няма развита мрежа - дупе да ти е яко.
Ще си направиш далекопровод, трафопост и всичко останало от твоя джоб.
После за да те присъединят ще трябва да им ги подариш тези неща...
:partyman:
infomar
hidrazin написа:
nako85 написа:
Друг е въпросът че се строят нови къщи а мощността на трафопоста не е изчислена затова и напрежението пада в пиковите часове.
Не е това нито въпроса, нито отговора.
Продадоха ни развитата и печеливша енергийна система на чужди фирми. Заради лични облаги.
А чуждите фирми нямат интерес да развиват и подобряват енергийната мрежа. За тях са разходи.
Пък целта им е да печелят колкото се може повече и спечеленото да се изнася от България навън.
Демек - с минимум средства, максимална печалба.
И поради това, ако си направиш някъде къща където няма развита мрежа - дупе да ти е яко.
Ще си направиш далекопровод, трафопост и всичко останало от твоя джоб.
После за да те присъединят ще трябва да им ги подариш тези неща...
:partyman:
Нали това беше и целта - държавата е била лош стопанин, а частникът много добър... особено чуждият частник и инвеститор. Нали всички треперим и боб хвърляме да идват чужди инвеститори и да ни изкупуват. Радвам се поне на това, че остава една седмица студ още и после идва затопляне.
Искам да попитам понеже информацията е пръсната в различни теми и не мога да я следя - имаше различни опити в този форум и другаде, за "самозадоволяване" с електрическа енергия по фотоволтаичен .. вятър, вода и др. начини. Има ли някакъв успех и напредък - не, че не става, но дали е постигната икономическа изгодност пред централното енергоснабдяване :?
Когато имах кемпер, с един панел от 130 вата бях енергонезависим с месеци, но едно е потреблението в него, друго в стандартно жилище.
lyubohar - майстор
Да,студа утре ще свърши.
Ама затова ли ни е енергетиката?
Да ни пази от студа ли?
Ами ако не дай боже си върнем индустрията отпреди 30г.?
С какво ще я захранваме?
С телесни газове ли?
Онзи ден не мога да отворя вратата на паркинга.
Блъсках бутах.Добре,че се прибирах,а не трябваше да излизам и да върша важна работа
с колата,а тя заключена.Прибирам се у дома-няма ток.
Ха сега-по онзи ден нямаше закуски в магазина,че на фурната нямало ток.
Обаждам се на ЧЕЗ-говори ми автомат.Що да е човек!
Авария.В 15 часа щели да го пуснат.Запалил се е трафопост в Слатина.
Как така ще се запали и освен това ще знаят в колко ще го пуснат.
У нас дойде,а спря на съседната улица.
Пълна разруха,а ние се делим на фили и фоби.
Като,че ли фобите ни имат за нещо.
kozl - майстор
Държавата като лош стопанин - примери бол. Ала то държавата беше умряла още преди демокрацията. А целта беше съвсем друга. Демонополизация на капиталите с надробяване и разпродавяне и прекъсване пътищата на приватизация в посока Русия, за да се насочат в противоположна посока.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Енергийната система в студовете или колко е напрежението у вас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: