• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
...Виждам, че даже не се усещаш, двете неща (лъжичките и бръснарските ножчета) са с различно предназначение...
Виждам че за тези "бързоварчета" само си чувал от някой. И какво е предназначението на едните и на другите??? :-D
И какво е нужно да показвам? Неща които съм правил и използвал многократно ли?
До преди пет години използвах подобна каничка за топлене на вода само дето беше жълта.
Заводско изпълнение, с два кръгли електрода на дъното - вижда се след 4.30 мин.
Разстоянието между електродите - след 5.30 мин.
Горния електрод е покрит с пластмаса от горната страна за да не бучне някой лъжичка и да опре в електрода.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_QbxqjdgVjQ[/youtube]
Ти като искаш си прави експерименти.
Аз нямам време да повтарям глупости които съм правил когато им е било времето... :-D
:partyman:
kolcho - специалист
За пореден път напомням на админите на форума, че е крайно наложително оформянето на нов раздел, с име "Самоубийства". Там ще се публикуват подобни теми, така че заинтересованите да знаят какво и къде да четат!
[-X
Hoвoceлckи - майстор
Защо не почнете да говорите с факти, да назовавате проблемите с техните имена, да предлагате практични решения, вместо да леете помия по всеки понечил да направи нещо нещо със собствените си ръце и глава; попитал с надежда да му се помогне ... :!: Ако знаете нещо - споделете го ако желаете, ако някой греши - поправете го. С праскането на обидни квалификации не помагате на никого!
hidrazin, вярвам ти, че нямаш време ... от висене в мрежата. Е, аз пък имам в повече:


Вие сте :-D
Последна промяна от Hoвoceлckи на ср сеп 06, 2017 11:38 pm, променено общо 3 пъти.
lov - майстор
Така е като освен като от интернета по велико нещо няма и форумните майстори веднага те започва, че на всяка ламба и контакт задължително трябва да се сложи ДТЗ и ако пък предпазителя е витлов малей колко страшно било и какъв си голям глупак че още го държиш това.Да не говорим че ако ел. инсталацията ти е двупроводна на всяка цена трябва да разкъртиш всичко и да я смениш.
Да оставим на страна тези бойлерчета и канички с открити нагреватели дето си бяха нещо нормално в почти всяка къща. Не че и сега по селата ги няма дори и аз имам такова и си го ползвам все още. Но колко бързо се забравиха мощните бойлери по предприятията дето се къпеха хората. Па те си бяха направо с графитни електроди и на ден минаваха една камара народ след работа па никой не е умрял от това. Па имаше и едни проточни пак с графитни електроди пускаш водата и тя си излиза таман с температура за къпане.
А всъщност питащия в темата съвсем може да не е виновен за случката защото съм имал подобен случай преди 10-на години. На вилата на един приятел имаше проблеми с ниското напрежение и лоши връзки по линията. Кат му се включеше хидрофора и ламбите гаснеха. :lol: Та викнал си ги енергаджиите да си оправят бакиите. Въртяли се два дена и какво са правили толкова един господ знае и на края си заминали а моя човек си хваща чукалата и заминава на почивка. Връща се и се хваща за главата защото сметката му за ток огромна. Говорим за сума от порядъка на 400 лева. А цялата галимация че господата специалисти разменили фазата и нулата. И питам го бе не ли ви удряше тока от някой от уредите.
-Ми малко от печката ми щипе като са ми мокри ръцете и от фризера дето държим храната за кучетата.
И те така са карали почти десет дена след като се прибрали от почивката.
Не казвам, че не е опасно напротив трябва много да се внимава за такива галимации но при правилно изпълнена инсталация и постановка и най вече да не се правят глупости всичко си е в нормите. Това че някои има наклонности да правят глупости си е отделна тема и те са за едно друго заведение а не за този форум.
И понеже веднага ще се появи един форумен дървен философ и ще почне да ми разправя ти май си чувал и преразказваш само истории да се хвалиш. Та ако толкова държи мога да му дам телефона на човека и да попита. Па и на място и на живо мога да го заведа че да види хората че са си живи и здрави. Че даже и ще почерпят някоя ракия докато разправят случката. :lol:
А той се е появил вече и ни е пратил да гледаме нищо :lol:
Hoвoceлckи - майстор
Мм, да - имаше една сентенция за рентгеновата снимка ... "всички гледат, само някои виждат" :wink:
Иначе пак само квалификации :x
Уикипедия написа:
Ih = 0,6 – 1,5 mA — Усещане на протичащия ток през човека. Леко затопляне на живата тъкан. цъкни за цялото съдържание

На клипа показвам, че токът е 0,13mA

Тук ви предлагам една малка задачка:
Прикачен файл:
пад на напрежение.jpg
пад на напрежение.jpg (15.68 KиБ) Видяна 1442 пъти
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
...На клипа показвам...
На клипа нищо не показваш защото го няма, като го няма и предния ти клип.
Съжалявам че не ти харесва моето висене в мрежата ама не ми дреме.
Основната ми работа е компа и в мрежа ... и ми се плаща за това.
Кофти е за тези дето ми плащат ако тръгна да работя не на ужким а реално.
То висенето е едно а разбирането на това дето го има в мрежата е съвсем различна работа и не се отдава на всеки.
В крайна сметка не разбрах какво точно се пънеш да докажеш и що се натискаш точно в тази тема и раздел?
Специалист си областта, имаш много знания по темата, имаш огромна практика ... или какво?
Ако се опитваш да разгадаеш и да ни обясниш защо не го е утрепал тока или защо го е утрепал се откажи още сега.
Никой, ама НИКОЙ няма да се хване и да даде някакъв окончателен и смислен отговор.
Просто факторите които могат да повлияят на изхода в тази ситуация са много и нито ти, нито аз сме наясно с тях.
Има си правила за изграждане на ел.инсталации - спазвайте ги и няма да има проблем.
И не се занимавайте с неща от които не разбирате както е направил автора на тази тема!
Иначе изхода от ситуацията можеше да е много по-различен и печален.
:partyman:
P.S. А задачката си я решавай сам. Тя е за 7-8-ми клас.
lov - майстор
Е те това вижда на клипа.

Прикачен файл

ааа.jpg
Hoвoceлckи - майстор
Хидра, не си видял какво съм показал, но това не ти пречи да ливнеш още една кофа гнусотия по мен :-D Ми не е никаква мистеря - просто закон на Ом :idea: Виж клипа, реши задачката, помисли защо съм я дал и пак заповядай.
Извинявам се на всички за неуспешното вграждане и благодаря обадилите се (на лични), че клипа не е активен! Включително и на lov!
Проблемът е бил заради музиката - била под лиценз ...
hidrazin - майстор
Hoвoceлckи написа:
Хидра, не си видял какво съм показал, но това не ти пречи да ливнеш още една кофа гнусотия по мен :-D Ми не е никаква мистеря - просто закон на Ом :idea: Виж клипа, реши задачката, помисли защо съм я дал и пак заповядай....
Нищо не съм ливнал. И в темата не съм се включвал до 4-та страница - докато не изпраска онези глупости за бързоварчетата.
За тези дето са електролизни от лъжички, бръснарски ножчета ... и за стандартните дето били по 100 вата... :-D
Просто цял пост с простотии и не ми издържа чивията ... :lol:
Дай ся да ти видим изводите от клипа и заключенията....
Между другото измерванията ти не са меродавни.
Уреда ти е дърт като тоя на хан Крум и няма метрологична проверка. :shock:
Така че и каквито и измервания да покажеш с него, те не са никакво доказателство и не трябва да се приемат за верни и истински.
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Естествено ... "удавнк за сламка се хваща" :-D Направи го ти с твойте много прецизни уреди. Точността в случая не е от първостепенно значение, но за уреда си гарантирам, че работи задоволително добре. Сверявал съм го многократно. Използвам го в клипа, защото с него се вижда най-добре.
За лъжичките. Направих ги специално за експеримента. Проверих (припомних) си нещата и толкова. Никъде не съм споменавал бръснарски ножчета. Ще повторя: с такова разстояние между тях кафе не можеш да свариш - ще гръмне на мига. За кафе се правеха лъжичките с разстояние между тях около сантиметър. Ползвал съм ги многократно. Ти определено само си чувал, след като се хвана за първата картинка в руски сайт.
За мощността на купешките бързоварчета съм го споменал "по инерция", без дасе замислям. Имаше едни плоски. Бяха много "бавни", та може от тях да ми е останало нещо в главата като мощност ...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16

Тема "Странна случка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: