Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
dedo pop - помощник
Развитието по темата.
От Септември съм, малък и мизерен град. Обиколих всички налични магазини, такъв реотан не намерих. Имаше за Раховец и Мечта. Отидох до Пазарджик, че по-голям град, ама и там няма. Накрая в специализиран магазин намерих нещо подобно, обаче извит като този, който е показал Justy. Със скромната мощност 1150 вата. Най-важното - планката същата. Взех го и - монтаж.

Горният реотан е това
Изображение

Единият (външният) е 1100 вата (по спецификацията) и му викат грилов. Другият (вътрешният) е на фурната - 700 вата.
Ами направих следното - размених им захранващите кабели. Сега гриловият е 700 вата, който никога няма да се ползва, а основният 1100. Плюс долния стават общо 2250 вата. Литража на фурната е 35 литра.
Фурната е с терморегулатор и термозащита.
Сега я пробваме. Първи впечатления - преди, като се нагласи на 250 градуса, много бавно вдигаше температурата и постоянно работеха нагревателите. Сега достигна бързо 250 и си изключва като по часовник.
За ключа и аз се притеснявам, дали ще устиска. Ако не успее, ще го сменя с някой по-сериозен. Поне разбрах как се разглобява. Вторият път винаги е по-лесно.
Благодаря на всички.

А, и другия път таквоз чудо в къщи не. Ще се взима нещо по-сериозно.
Justy - майстор
За ключа не се притеснявай - горен и долен са на отделни системи пластини. Терморегулаторът носи общия ток.
Trifun - специалист
Не се притеснявай - 2250 вата са ти малко над 10 ампера, а пластините на ключовете и терморегулатора трябва да са поне 16 ампера - имаш достатъчно `резерв` - печи смело пилето и поливай с бира :wink:
dedo pop - помощник
На първо четене баницата изгоря. Ще пробвам още един мод - ламарина под горните реотани да не пекат директно. Само май ще изгубя инфрачервеното печене.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Уф. Остави ламарината и свикнете на всяка тава да и мятате отгоре от алуминиевото домакинско фолио. Булките бързо ще му свикнат.
Justy - майстор
dedo pop написа:
На първо четене баницата изгоря. Ще пробвам още един мод - ламарина под горните реотани да не пекат директно. Само май ще изгубя инфрачервеното печене.
Изгоря, защото на инфрареда му викаш грилов нагревател. Той не трябва да работи заедно с обикновен. Върни старото състояние. Понеже отдолу имаш по яко пекане - намери оптимум с използване и малко само горно :wink: Но не инфрареда :shock:
dedo pop - помощник
Значи бъркам нещо термините - това горе са си два реотана, само дето сега вързах по-мощния да работи за фурната. Ако изгориоще веднъж, ще върна старото положение. Горе се ползва само единия - 1100 ватовия, вместо 700 вата. Двата не работят едновременно, много щеше да стане.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Логиката е отдолу да е по-силен реотана. Има да преодолява дъното на тавата + топлината си се качва сама нагоре.
Justy - майстор
Дедо попе :lol: имаш ли книжка на печката - инфрареда - мощния нагревател работи самостоятелно при печене на пържоли и работи, където искаш да получиш коричка. Да ти сканирам от книжката на Горенье. Като го включваш с обикновения долен нагревател правиш манджа с грозде :shock: Винаги ще изгаря.
zz_stefanov - майстор
dedo pop написа:
На първо четене баницата изгоря. Ще пробвам още един мод - ламарина под горните реотани да не пекат директно. Само май ще изгубя инфрачервеното печене.
Е сега, как се прави баница. Нали има терморегулатор. Ама те жените все готвят на МАХ :)
Добавено: Така си я почнал с пробите, остави долу 700 вата, горе 1200. Тя няма вентилатор, мисля че долния и е много.

Тема "Моля за помощ (готварска печка Дипломат)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: