Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
МВС - помощник
Благодаря отново :)
Не се обиждам, аз съм съгласен с 95% от нещата, които казвате, но не съм чак толкова бос колкото си мислите. Ако сваля платката може и да разбера схемата и да мога да я проследя :-D и познавам елементите, но просто отдавна не се занимавам с тези неща... но да, схемата е проста и в момента ми е трудно да разбера защо на предпазителя няма ток а на входа на жиците има.
Меря го с мултицет, не с фазомер, както казах мерих и съпротивлението на бушона и той е ок. Бих измерил и сега и да направя снимки, но след толкова приказки да не пипам като не разбирам ще ви послушам :) заради жена ми, че е бременна, ако стане нещо да не се притесни тя.. иначе мен тока си ме е прал няколко пъти, последния бях стиснал здраво жиците :D но това не ме плаши пак да ровичкам :)
Все пак засега.... (докато жената е вкъщи) ще пропусна ама ако ме досърбят пръстите може да я прегледам пак :D
А иначе съм в Чехия, ако за предпазител на щепсела имате предвид металната част от контакта която не позволява да обърнеш щепсел (стандартен с фаза, нула и маса, а не плоските - само фаза и нула) наобратно - да, тук са такива.
Още веднъж, благодаря за мненията!
Поздрави!
mironcho - специалист
Добре де, извинявай за въпроса ама :? като имаш мултицет, проверил ли си захранващия кабел? Щом от контакта не идва до бушончето, значи се губи някъде извън печката и платката може да си е съвсем в ред.
hidrazin - майстор
Мой, мой, мой ... Направо забрави!!!
Човека е станал "компютърджия". Тва си е ел. дефект. :-D
На моя (компютърджия) съм му забранил да бара над 12 волта.
По изключение, инструктаж и надзор мое да бара 48 волта за POE ксмери.
Да бега и сервизо или магазино...
:partyman:
nikolov333 - майстор
Аз понеже четох внимателно, мисля че кабела е "замерван" и има напрежение до платката с бушона.. Явно трябва да се огледат пистите по нея или да се мине на един опреснителен курс за работа с мултицета.. :-D
lov - майстор
Не се хвали че те е прал тока щот ако те перне от високото на микровълновата няма и да разбереш, че си опнал опинците.
И сега бодни едното пипало на клемичката 1 а с другото провери какво имаш на точките 2, 3 и 4 и напиши. Няма да включва никакви програми по нея и най добре вратата отворена.
Все ми се чини че не знаеш какво си измерил за предпазителя ама да видим.
Пък и ако беше написал модела на печката щеше да е още по добре. А и нали си спец по нета да беше изровил схемата.

Прикачен файл

_copie-0_IMG_20181216_105017.jpg
moimoimoi - майстор
ако е здрав предпазителя между 3 и 4 колкото и да мериш с мултицет-а няма как да има напрежение
kozl - майстор
вт дек 18, 2018 9:25 pmМВС написа:
трудно да разбера защо на предпазителя няма ток а на входа на жиците има.
Меря го с мултицет, не с фазомер, както казах мерих и съпротивлението на бушона и той е ок.
Не знам как си с меренето, но с обясненията е зле.
Как си измерил тока :? Мултицета има и режим за измерване на ток, но по-вероятно си проверявал напрежение, а не ток :wink:
Lov ти постна схема и инструкция къде да провериш за променливо напрежение (АС) на най-високия обхват за променливо напрежение на мултицета. Не знаем каков ти е мултицета, но ако во истина си мерил токв което много се съмнявам, защото не си писал за фоерверки, вероятно ще трябва да си преместиш пробниците в гнездата за напрежение.
МВС - помощник
Здравейте,
Iov, направих замерванията - и трите показват 237V.... и да, преди мерех между 3 и 4 :D
Знам, че съм бос и благодаря на търпеливите, които помагат.
Микровълновата е Bomann MWG 2281 H CB
Самата платка е на Midea, единия от номерата на платката е Е198946, но като гледам това е магнетрон/трансформатор свързан към нея.
А преди като гледах как се проверява магнетрон май вече ще се откажа на тая част и ще я оставя на някой кадърен :lol:
moimoimoi - майстор
това дето пише номер 5 просто кабелна обувка ли е или е термопредпазител ,защото доколкото виждам на платката пише Т250*С
т.е. това може да е термопредпазител,може той да е прекъснал
може да го премериш с мултицета като между едно и 5 трябва пак да имаш 230волта
или ако има други термопредпазители може да е някой от тях

Прикачен файл

_copie-0_IMG_20181216_105017.jpg
МВС - помощник
Toва като го гледам на живо си е от тези гумените изолации върху клемите.
Между 1 и 5 също е 239 V

Тема "Две неработещи микровълнови" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: