Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
chapara - майстор
Кой колко е умен няма как ти да определиш, както и кой колко е прочел и експериментирал. Налягането не се променя само на входа, ето ти тема за мислене щом пък ти си толкова умен :-D
Junak - майстор
пон яну 29, 2024 10:35 pmchapara написа:
Кой колко е умен няма как ти да определиш, както и кой колко е прочел и експериментирал. Налягането не се променя само на входа, ето ти тема за мислене щом пък ти си толкова умен :-D
Ако толкова много си прочел и експериментирал щеше да знаеш, че проточните бойлери имат задължително минимално налягяне на входа за да включат. Ама ти си умен. Запази темите за мислене за себе си.
Този форум наистина си заминава. Останали са само заядливи комплексари. Даже поста и да не е насочен към тях, те не пропускат да се изявят.
Хубав ден, chapara :)
" След това се подава мощност към датчика за дебит, който се активира и затваря контактите в случай, че налягането на водата е достатъчно за работа. Ако няма вода или налягането е много слабо, включването на отоплението няма да се случи по съображения за безопасност."

https://my.electricianexp.com/kak-ustro ... eskij.html
kvd74 - специалист
Не се чепкайте, колеги.
При Теси, модела Гейзер инлайн, бойлера е под налягане- водата се спира след изхода на водата от него. Вкл.електрически от струята на водата, като има едно магнитно торпедо във входящата траба на бойлера, което, като го вдигне струята дава сигнал на един датчик захванат от външната страна на същата входяща тръба. Трябва някакъв минималин дебит за да повдигне т.н.торпедо, защото е от месинг и пвц. И, ако включи, колкото дебита/струята е по-слаба, толкова температурата на водата е по-висока. С увеличаване на струята водата охладнява. Може да се инсталира директно на мястото на обемен бойлер, но си изисква отделен бушон и ел.захранване, ако ще се ползва на 9kw./вкл.и двете степени/.
При по-стария бойлер Релакс, крана е преди входа на бойлера. Първо се пуска водата, и след това от изолирани с прозрачна гумичка копчета се включва и електрически, ръчно. Спира се по обратен ред. Не се сещам, дали ще тръгне електрически без да е пусната водата. И да може има термозащита, която да го изключи. При този тип има неудобство, както за самото ползване, така и за инсталиране.
getzov - напреднал
Имам "Релакс" от над 20 години, водосъдържателя е пластмасов - варовик не съм чистил. Ако няма достатъчно налягане на водата нагревателя не се включва, и ако спреш водата от кранчето нагревателя се изключва сам. Един път съм сменял само нагревател - оригиналния беше 6 киловата, а този който ми продадоха е 7.
gogo7777 - майстор
вт яну 30, 2024 11:08 amJunak написа:
.... само заядливи комплексари. Даже поста и да не е насочен към тях, те не пропускат да се изявят......
Напълно съм съгласен.....Напоследък се набива яко на очи.
:partyman:
gogo7777 - майстор
вт яну 30, 2024 6:02 pmgetzov написа:
Имам "Релакс" от над 20 години.....
И аз съм доволен от Релакс 7,5 kW.....върши работа
:drinkers:
Kumay - майстор
вт яну 30, 2024 7:37 pmgogo7777 написа:
вт яну 30, 2024 11:08 amJunak написа:
.... само заядливи комплексари. Даже поста и да не е насочен към тях, те не пропускат да се изявят......
Напълно съм съгласен.....Напоследък се набива яко на очи.
:partyman:
Аз ако последния отговор не е от Трифон, Хидрата, Галин или Андри1 не отварям темата! А, и кака ти... :-D
вт яну 30, 2024 8:42 pmKumay написа:
Аз ако последния отговор не е от Трифон, Хидрата, Галин или Андри1 не отварям темата! А, и кака ти... :-D
Тази, както и
viewtopic.php?f=22&t=71078
И не само.

Нещо против?! Вероятно загубих отстъпката.
Kumay - майстор
вт яну 30, 2024 8:48 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 30, 2024 8:42 pmKumay написа:
Аз ако последния отговор не е от Трифон, Хидрата, Галин или Андри1 не отварям темата! А, и кака ти... :-D
Тази, както и
viewtopic.php?f=22&t=71078
И не само.

Нещо против?! Вероятно загубих отстъпката.
Е, има и проблясъци! :)
Да съм писал, че имам нещо против!? Всеки си носи кръста...

Тема "Проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: