• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
предложи от къде мога да го взема
конвертор 5А - 4/20 мА това имам в преви от къде да купя
пишман_майстор - майстор
Колеги, искам да попитам следното: става въпрос за ел.двигател за циркуляр, като на вала се монтира директно диска за рязане ( оригинално е така) . С тесен и дълъг корпус е, три кВт , трифазен. Ще има ли проблем да се подкара на около 5500-6000 об/мин? Просто ми се ще без без доп.вал и рем.предавка , да "вдигна" пер.скорост на диска, близо до оптималните . Дисковете които ще се ползват издържат от 7600 до 9100 об/мин 300мм диаметър. Притеснението ми е за мотора определено..., а защо не искам да ползвам доп.вал: цели се опростяване на конструкцията , тишина , компактност .
todortv - майстор
Ако мотора е на 3000, теоретично няма проблем.
На 100Hz въртящият момент ще падне на половина, но предвид
двойните обороти и стартиране без товар, мисля, че ще работи.
Обърни внимание на механичните характеристики на машината.
krasi92 - майстор
Много е важно мотора да издържи на 100 херца а и честотния регулатор не е без пари.
пишман_майстор - майстор
Благодаря за ответа колеги. Наистина няма откъде да знам дали ще устиска на двойно повече обороти. Бих си направил един експеримент примерно на 7к об/мин без диск, та ако ще се пръска да е без диска поне . Ако устиска час работа на 150хц, значи ще може да държи на около 5-5.5к об/мин с диск и под товар :? Но само така си мисля разбира се....
Обаче май по-големия ми проблем ще се окаже както и колегата над мен отбеляза самия честотен инвертор. Гледах едни цени тука...малко ме стреснаха наистина . Може би като малка презастраховка гледах модели за от 4кВт да са
Avas_co - майстор
То и с тоя регулатор, работата, не като само да го вържеш и айде.
Твоя двигател може и да устиска, но ти дали ще можеш да го подкараш без да изплякаш - я регулатор, я двигател.
petromaniq - специалист
Вместо честотен инвертор си купи готов високооборотен двигател. Щото от много баби..... ни инвертор - ни двигател. Че и докато си покрай него да го миришеш Недай си Боже! те опръска.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "въпрос за честотен регулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: