Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pavelari - майстор
Помпа 750 Вата има пусков ток около 40А! Трябва си контактор
Johny - майстор
pavelari написа:
Помпа 750 Вата има пусков ток около 40А! Трябва си контактор
Какви са тези 40А за 0.75 kW?! Нещо си объркал.
Помпата е монофазна с мощност 750 Вт. Мислите ли че ще стане това реле. А относно маркучите, имам 1.25 цола около 10м, да го сложа първо него и с преход да мина на 3/4, по добре ли ще е за помпата от колкото направо на 3/4.
Няма проблем да използваш наличния маркуч и после да минеш на по-малък диаметър. Иначе е по-естетично, но маркуча няма да го хвърляш я. Ако намериш готова редукция 1.25-3/4 и после по едно парче тръба от двата края.
lubomirlz - специалист
Ами 4-5 А номинален ток по 5 (приблизително пет пъти е по-голям пусковия ток от номиналния за тая мощност) следователно 20-25 А пусков ток за около 2 сек.
batalski - специалист
Трябва си контактор
Johny - майстор
Контактора се оразмерява по номиналния, а не по пусковият ток. Той също си има пикови стойности на претоварване.
lubomirlz - специалист
Johny написа:
Контактора се оразмерява по номиналния, а не по пусковият ток. Той също си има пикови стойности на претоварване.
Правилно Джони, особено ако контактора е тип АС-3
Johny - майстор
lubomirlz написа:
Правилно Джони, особено ако контактора е тип АС-3
Друго си е, когато си от града на ЕАЗ. :-D
lubomirlz - специалист
Johny написа:
lubomirlz написа:
Правилно Джони, особено ако контактора е тип АС-3
Друго си е, когато си от града на ЕАЗ. :-D
А от едно селце на 20 км. от града съм.
А в ЕАЗ си карах практиката като учих в електротехникума, а в момента в ЕАЗ е пълна скръб.
Помпата я вързах и тръгна да източва водата. Препоръчайте ми нещо за следене на нивото за да може да се включва и изключва сама помпата, защото този ниворегулатор който имам изгоря и не ми се струва много надежден. Кажете ми нещо което сте изпитали.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз му възлагах надежди. Ами досега съм ползвал само от тези поплавъци вътре с контактор, ама и те не са съвсем надеждни, не знам.

Тема "потопяема помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: