• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 46
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jekasus - майстор
По повод 14 контакта - Не очаквах, че леглата ще са с такива, но до леглото винаги трябва да има контакти, другите наблизо не са тройни, има и RJ45. Насреща гардероба подсказва за какво са контактите.
Изображение
Изображение
Хората с по два телефона, таблети и лаптопи все няма им стигат контакти :-D
По тоя повод се замислям защо няма голямо предлагане на този тип контакти http://www.artlebedev.ru/everything/zaryadkus/ ,а реално вече е належащо.
В Русия (без бюджетното строителство) собственика или дизайнера казват кое-къде и проектанта "рисува" по тези идеи. Но и в България доста често променяме инсталация, пусната по "стандартния" начин заради дизайнерски проекти.

Туй за последния етаж, явно проверяващи не стигат до него - студената водка е в офиса на първия етаж :-D
hidrazin - майстор
jekasus, малко офтоп. С тези снимки ме върна много години назад. Явно там няма да си променят стилът на обзавеждане. Никога. :-D Все едно съм в началото на 80-те. :?
:partyman:
jekasus - майстор
А не, не са всички такива :-D Малко от един колега от руския форум -
Изображение
Тези "лиани" са за ключове за осветление :-D
Изображение
Изображение
Кики - специалист
Това за водката ми хареса, ама като се изкачи до последния етаж сигурно вече му е свършила та трябва и там да има бар. В оня проект много интересно единия девиатор и контакт са точно зад вратата, защо ли! интересно решение.
jekasus - майстор
Не схванах за кое говориш :?
hidrazin - майстор
Кики написа:
В оня проект много интересно единия девиатор и контакт са точно зад вратата, защо ли! интересно решение.
Ами ако погледнеш накъде се отваря вратата на стаята преди банята е ясно че на "девиатора" там му е мястото. Като си пуснеш ламбата в стаята и после тръгнеш да влизаш в банята този "девиатор" няма да ти трябва да го ползваш при отворена врата на банята.
А контакта там е вероятно за да се включи някакъв уред който ще се ползва кратковременно в банята - примерно прахосмукачка или друго и сигурно е решение на собственика/дизайнера. Все пак сигурно се съобразяват и с бъдещото обзавеждане и е най-близкото възможно място до банята за да няма контакти в нея.
Мен пък ми е интересно как се осветяват банята и сауната по проект? :?
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на вт сеп 10, 2013 1:22 am, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
Сега схванах :-D Вратата я обърнахме и се отваря вътре в банята. Контакта е единствен удобен за прахосмукачка в стаята, другите или са над нощните шкафчета до леглото или покрити с масата до прозореца.
hidrazin написа:

Мен пък ми е интересно как се осветяват банята и суната по проект? :?
:partyman:
На отделни кръгове.
Прикачен файл:
проект6.png
проект6.png (48.7 KиБ) Видяна 5183 пъти
Прикачен файл:
проект 7.png
проект 7.png (57.02 KиБ) Видяна 5183 пъти
Това да е правил някой в България :-D
Прикачен файл:
проект 8.png
проект 8.png (47.32 KиБ) Видяна 5183 пъти
Тани - модератор
Кики написа:
И сега да изразя малкото си учудване от оная стая в руския проект с 15 контакта!(не кухнята) всички електроуреди в тая къща дали ще са 15 на брой?
Аз не виждам нищо странно :wink: Контактите в една стая в къщи:

1. Компютър
2. Монитор
3. Тонколони
4. Принтер
5. Скенер
6. Рутер
7. Телевизор
8. Приемник Булсатком
9. DVD
10. 11. Нощни лампи
12. 13. 14. Зарядни за телефони
15. Ютия
16. Прахосмукачка
17. Зарядно за батерии
18. Ароматизатор
19. Лаптоп
20. Вентилаторна печка


Има и още няколко резервни. Разбира се ютията и прахосмукачката не са постоянно включени, но повечето от останалите са си със собствени контакти и рядко се изключват от тях. В момента си правя основен ремонт на къщата и просто временно съм сменил старите кабели докато трае ремонта. Ползвах старите гофрета и разклонителни кутии. За това контактите на стените са само 7 (двойните контакти ги броя за 2), а всичко останало е свързано на разклонители и цялата стая е само на 5 кръга, но с ремонта това ще се промени. Няма да има разклонители, а по 4-5-6 контакта в обща рамка и от всяка такава група контакти/ключове, ще ходи поне едно гофре до таблото на отделен предпазител, без никакви разклинителни кутии по пътя . Когато подновявам ел. инсталации, това си ми е практика. bulhomes2 Видя само едно табло на един обект и каза, че в цялата къща няма толкова предпазители. А на тази къща съм монтирал 5 табла! Ключът за пестене на кабел, когато не се монтират разклонителни кутии е именно монтирането на повече табла. Безсмислено е да се прекарват N на брой кабели за многото кръгове от кухнята до където е таблото. Много по-удобно и евтино излиза да се прекара само един кабел с необходимото сечение и да се направи отделно табло за кухнята.
Кики - специалист
И във всяка стая табло !? Оставам с убеждението че се плашите от връзки, ми нали като сложиш 4,5,6 контакта в рамка и прехвърлиш от единия в другия пак си е връзка и то няколко една след друга, икономия на жица да.
Последна промяна от Кики на вт сеп 10, 2013 1:35 am, променено общо 1 път.
boqn_zara - специалист
Ако е при заварено положение да ама иначе не мисля.Ако е нова къщата и тепърва чака акт 16 трябва да има част електро иначе всеки ще си направи както си знае.Не че като го има този проект много ще се спази щот съм виждал големи безумия по тях де ама все пак. :drinkers:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 46

Тема "Ел. инсталация без разклонителни кутии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: