Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ben84 - специалист
ср дек 19, 2018 4:10 pmМВС написа:
А преди като гледах как се проверява магнетрон май вече ще се откажа на тая част и ще я оставя на някой кадърен :lol:
Евала :)
Аз примерно съм жичкаджия и мисля, че мога без проблем да ремонтирам печки. Ама през живота си два пъти опитах да замажа конзола в стена. И двата пъти падна (не стената де - конзолата). А миналата година взех, че се доверих на "прост, тъп плочкаджия"
Ами "направи с приятел" е далеч по приятно и практично от "направи си сам" :wink:
lov - майстор
Номер 5 си е най обикновенна кабелна обувка със силиконово калпаче. Възстановяемия термо предпазител би трябвало да е на червения кабел със стъклолаковата оплетка и е хванат някъде на тавана на фурната.
Всъщност премери от 5 към неговата клема и виж дали имаш пак същото напрежение. Ако го има ще се търси прекъсване в термопредпазителя но ако няма има вероятност да има нещо прекъснало в дросела. Но най вече клоня към втори предпазител в платкана на управлението а и някъде по микроключетата и защитата на вратите но ако им е здрава лампата то би трябвали тя да светне.
Ровнах на бързо но не намерих схемата а и нямам време за това.

kozl написа:
Lov ти постна схема и инструкция къде да провериш за променливо напрежение (АС) на най-високия обхват за променливо напрежение на мултицета. Не знаем каков ти е мултицета, но ако во истина си мерил ток в което много се съмнявам, защото не си писал за фоерверки, вероятно ще трябва да си преместиш пробниците в гнездата за напрежение.
Ти ся кво пръстите ли ще си чешем или ей така по навик да кажеш нещо по инерция. Обяснявах да не се хвали че го е прал тока ама не съм казвал да мери тока. Пък и що трябва да очакваш че всички трябва да са толкова боси.
МВС - помощник
Измерих между 5 и 6 - 240V
Прикачен файл:
IMG_20181219_181159`1.jpg
IMG_20181219_181159`1.jpg (48.96 KиБ) Видяна 626 пъти
ben84 - специалист
ср дек 19, 2018 7:25 pmМВС написа:
Измерих между 5 и 6 - 240V
IMG_20181219_181159`1.jpg
Ма нали се отказа, бре?!?
Аз сега мога да ти кажа, да провериш дали двете термички бачкат, щото си ги показал на снимка. После някой друг нещо друго да провериш ще те съветва.
Пък някой след това да те попита има ли 2000V след трансформатора и женицата ти да остане вдовичка и детенце сираче :?

Апропо, не ми се отваря нова тема... Как се връзва бесилка?
moimoimoi - майстор
това в червеното е термопредпазителя
откачи му двата кабела и с мултицет премери дали дава верига/със зумера/

Прикачен файл

IMG_20181219_181159`1.jpg
IMG_20181219_181159`1.jpg (101.45 KиБ) Видяна 606 пъти
lov - майстор
Е значи аз съм сгрешил. Червения кабел заминава за нагревателя. Провери те това черното точно над магнетрона където е захранено с черното кабелче от клема 5 и другия му край заминава към платката за управление. Но мери от клемата дето тръгва червения кабел и съответно на двете клемички на термозащитата. Можеш да им извадиш обувките и да си я мернеш както се мери предпазител. Всъщност не каза имаш ли напрежение между клама 5 и тази деъ е червения кабел.
Ако и след термо предпазителя има напрежение вече става сложно и по добре потърси някой който разбира повече. :)
п.п.Айде те вече са ме изпреварили нека да е клема 6
ben84 - специалист
ср дек 19, 2018 8:02 pmmoimoimoi написа:
това в червеното е термопредпазителя
откачи му двата кабела и с мултицет премери дали дава верига/със зумера/
Мисля, че най-бесопасно е да подадеш 230V на отоплението на магнетрона. Не гледай към него!
После си купи една печка с механичен таймер. Евтина и надеждна.

Абе някой ползва ли екстрите на тия модерни микровълнови въобще?

ПП. Не приемай съвета ми на сериозно :partyman:
DMN - майстор
Тука(в темата) стана голям сеир... :-D
:partyman:
МВС - помощник
moimoimoi, Iov, този термопредпазител беше 2рото нещо което бях проверил още преди да отворя темата, след като проверих предпазителя.
И той е ок, нямам зумер но меря съпротивлението и е минимално.
Също така измерих и напрежението както казахте - все си е 240V преди и след термопредпазителя (двете клеми).
Ben84, казах че се отказвам ако трябва да проверявам магнетрона ... и то не толкова заради самата проверка а защото трябва да го разкача и съответно после да го вържа пак (гледах видео преди 2-3 седмици :P )... сега хората като казват мерни тия 2те клемички толкова мога да го направя ... а ако не го направя то ще си е обида те да се опитват да помогнат и аз да не го измеря :D
Но ако от сега нататък наистина става сложно както казват... :)
moimoimoi - майстор
дай една снимка отпред да я видим печката с дисплей ли е с копчета ли
ако е с дисплей то към неговата платка ще е проблема,то реално ако не светне дисплея нямам как да я управляваш печката

Тема "Две неработещи микровълнови" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: