Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
пон дек 18, 2023 11:24 amAndri01 написа:
Дачиците са: по ниво,на ЕД-токов,за оборотите,вибрационен/ евентуално/. Някои вече имат и датчик за протичане на вода- в тава под машината и затваря входа на водата от шланга.
Къде се намират тези датчици, инак днес я пуснах и нямаше проблем , само продухах тръбата на нивомера . Ако мога сам ще ги подменя, вече съм набил 260лв щото ми сменяха и лагери, ако не мога да я оправя ще я ползвам за вратичка на кокошарник .
Мерси на всички за съветите Весели празници! :partyman:
Andri01 - майстор
Елдвигателя-за оборотите е в задния край. Токовия е върху намотките. Също там предполагам, че има и температурен. Но явно са в ред ,щом върти двигателя. Вибрационен предполагам че няма. Ако ти прави номера пак,може би е от платката. Посъветвай се със сервиза. Не купувай части втора ръка,които не можеш да провериш на място. Успех,дано да се е оправила. Иначе - коледния подарък за жената е измислен. :lol:
hidrazin - майстор
Къф е тоя точков датчик върху намотките бе? Че и температурен датчик му сложи на тоя мотор в който влизат само 5 жици.
Три за матора и две за тахото. Тоя модел даже четки си няма... :-D
:partyman:
P.S. Не е разумно да се вкарват 260 кинта в нещо на 10+ години след като същото сега, ново, можеш да го вземеш за 500 кинта.
Но човека така си е решил...
kozl - майстор
пон дек 18, 2023 9:00 amAndri01 написа:
Ако нивомера е повреден или е запушена тръбичката,то тогава не би трябвало да работят магнетвентилите за водата. Ще показва,че има вода.
Нивомера на пералнята колко нива има?
пон дек 18, 2023 9:30 amNikola9090 написа:
Ще я отварям да чиста този съд на ниворегулатора, при мен се намира отпред и ще сваля само предния панел.
Да добавя , прави проблема когато има повече или по-тежки дрехи, без да е препълнена, стига до центруфуга и спира. После веднага щом рестна програмата пълни вода ,завърта 2 пъти и пак спира,дори и празна . Трябва да седи няколко часа изключена за да тръгне нормално.
Спира без да изпомва водата ли?
пон дек 18, 2023 10:18 amNikola9090 написа:
пон дек 18, 2023 9:46 amgogo7777 написа:
Като рестнеш програмата, какво стартира първо....пълнене на вода или първо се включва помпата за източване на водата? Имах подобен проблем с един Самсунг. Оправиха го в сервиз, било от някакви датчици.
:drinkers:
Първо изпомпва ,после пълни вода
Ако са повече от две нива може да се включат ел.вентилите за пълнене.
Моя перална Електролукс. Преди малко я пробвах на изплакваща програма. Първо врътна барабана. После почна да пълни.
Ресетнах, обче сипах 1 литър вода. Водата изчезна под барабана. Пак пуснах същата програма. Тръгна с превъртане на барабана и после включи изхвърлящата помпа за към 20 секунди, след което превъртя барабана и включи на пълнене.
Тя предполагам моята отчита повече от 2 нива.
Andri01 - майстор
Ковтактните са отчитата 2 нива ,те са с 4 извода и две настройки. Индуктивните /по съвремените/ са с два извода,но предполагам отчитат постоянно нивото-както нивомерите на колите. така,чрез електрониката на платката за управление,задействат МВ,нагревателя,центрофугата.
preslav - майстор
пон дек 18, 2023 8:55 amkozl написа:
Е този съд не знам каква му е ролята - утайник, филтър, буфер :? , но беше се задръстил и запечатал със сгъстен перилен препарат. След демонтаж и убава промивка (играчка че трудно се бъркаше в този съд), но пералнята заработи безпроблемно.
Този "съд" играе ролята на "демпфер", ако го няма, всеки път като завърти барабана и се разплацика водата, нивомерът ще включва и изключва.
Очевидно продухването в обратната посока е дало резултат, сега е важно да се задържи резултата - добре би било пералнята да се пусне празна, само с подходящ препарат за премахване на отлаганията от прах за пране и котлен камък. За котления камък има много препарати, аз бих ползвал хъбав/силен оцет (една бутилка) или лимонена киселина (2 пакетчета Х 10 гр.) + най-високата възможна температура и най-дългата програма. За съжаление не знам препарат за премахване на отлаганията от перилни препарати (особено течните такива), но се надявам високата температура, празната пералня и дългата програма да промият "пещерата".
kozl - майстор
Вероятно е и демпфер,защото бе станал и утайник. Но на Уирпула има няколко прегради този съд, поради които чистенето се оказа доста тегаво.
Тези пресостати дето щракат имат прекъсвачи и на практика един прекъсвач отчита 1 ниво с хистерезис. Т.е. включва на някакво налягане (ниво) и изключва на друго налягане (ниво).
Е тука съм проверявал едното ниво на пресостат за две нива:

Изображение
gogo7777 - майстор
пон дек 18, 2023 3:45 pmAndri01 написа:
Ковтактните са отчитата 2 нива ,те са с 4 извода и две настройки. Индуктивните /по съвремените/ са с два извода,но предполагам отчитат постоянно нивото-както нивомерите на колите. така,чрез електрониката на платката за управление,задействат МВ,нагревателя,центрофугата.
Разбирам, че искаш да си полезен, но не следиш писанията. Ти в състояние ли си да оправиш пералнята ако беше твоя?
Andri01 - майстор
Гого,оправял съм няколко перални. Зависи какво и има. Просто се опитвам да помогна според моя опит. Даже в момента се бъзикам с едно "Зануси".Точно с ниворегулатора му. но той е индуктивен. И проблема е друг. Ок, спирам със съветите. Ако някой се интересува - на Л.С. !!!
hidrazin - майстор
нед дек 17, 2023 5:05 pmNikola9090 написа:
... са ги посъветвали да тестват пресостата с надуване , ако цъка значи бачка , моя въобще не цъка ...
Нормално е да не цъка. Пералнята ти е с линеен цифров престотат.
Към него отиват три жици - две за захранване и един изход.
На тоя изход излизат импулси с честота в зависимост от нивото на водата - колкото повече вода, толкова повече импулси (честота).
Твоя е някакъв такъв...

Прикачен файл:
Пресостат.jpg
Пресостат.jpg (15.49 KиБ) Видяна 183 пъти

:partyman:

Тема "Ниворегулатор пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: