Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
todortv - майстор
Имам две туристически бутилки и двете нямат такъв клапан.
Описаното е от около по спомен 1990-91г.
То е ясно, че няма място там бутилката, ама ....
hidrazin - майстор
todortv написа:
Имам две туристически бутилки и двете нямат такъв клапан.
Описаното е от около по спомен 1990-91г.
То е ясно, че няма място там бутилката, ама ....
Е, те тогава го нямаше това за задължителен предпазен клапан. Въведе се доста по-късно. Предполагам крановете са нещо подобно:

Изображение

Ако е възможно бик ги сменил с тези от новите. Не струват кой-знае колко пък и не се знае, знае ли се. :)
:partyman:

Изображение
todortv - майстор
Развивал съм на едната бутилка, защото от нова изпускаше от заварката под гърловината и втори път не се хващам...
Тогава тези неща се купуваха под тезгяха, в смисъл не седяха на рафта в магазина и трябваше да махна крана и да я напълня с вода преди заварката....
:partyman:
hidrazin - майстор
Нямало е нужда да я пълниш с вода при заварката. Газовите бутилки ако са празни не гърмят при заварка. Не така стои въпросът с празни резервоари за бензин. :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v3haTCRSXwU[/youtube]

:partyman:
VLADO66 - майстор
Взривната концентрация на газовъздушната смес е около 1:17/за метана/,така че може да ти поникнат крилца още преди да си усетил мириса на чесън :wink:
todortv - майстор
Омазахме темата, но празна газова бутилка е относително понятие, нито пък заварката ще е качествена, а и шубето е голям страх :-D
hidrazin - майстор
Какво общо има тук метана? :?
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на съб юни 22, 2013 10:53 am, променено общо 1 път.
todortv - майстор
Въпроса е газов или електрически котлон.
Но трябва и да се направи разлика между котлон на ПБ и на Метан .
Двата флуида / газа са толкова различни, че въпроса трябва да се разшири: ток, ПБ или Метан.
naB4o - специалист
Аз лично съм на ток, и 4 керамики. Не съм забелязал драстично увеличение от както имам печката. Преди да я купя мислих да си взема комбинация керамика-газ, но понеже не е за вграждане, тогава нямаше свободно-стоящи печки такива.
Тъстовете и баджанака са на газ, но всеки сам си преценява. Един плюс на газовия котлон - свободно готвене с уок тиган, което липсва на керамиката. Иначе съм доволен от керамиката. Икономично е за мен.
timo1 - специалист
Аз съм с двата,но керамичния си стои така,само газовия се ползва.. :drinkers:

Изображение

Тема "Електрически или газови котлони?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: