• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
Интересна система. Дай чертеж или обяснение.
ivanovbg - майстор
Цялата системка е малко тръби, два турски алуминиеви колектори по 200лв и тогава ги даваха с подарък помпа. Едната я продадох за 50лв с които си купих тръби и фитинги. Та ми излезе не повече от 500лв. Тока дето икономисах за две години ми я изплати и надплати и оттогава е безплатно, щот няма никаква поддръжка. Само ноември я източвам и за 1ви май я наточвам. Бойлера е 400литра без серпентина ръчна изработка от неръждавейка. С 6 извода като долната част е без изолация да не прегрява лятото като ме няма. Помпата се командва от механичен терморегулатор от 10лв и е настроен на 80 градуса, но не съм я засякал да включва и в най големите жеги. Бях я настроил на 40, но сутрин ми разджуркваше цялата вода и от 60 градуса в горния край я сваляше на 30-40. Та затова я вдигнах толкова високо да не ми меша водата.Даже незнам дали ще тръгне като се включи като толкова време нее работила. Тръбите са с алуминиева вложка 1цол за да не пречат на циркулацията. Няма серпентини, всичко е пълно с питейна вода под налягане. Сложил съм и пароизпускател с възвратен клапан от обикновен бойлер. Долния край на бойлера е наравно почти с горния край на панелите.

Утре ще ви снимам и градинския бойлер под налягане. Цялата работа ми струваше преди десетина години 30лв. с бойлера.

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (17.82 KиБ) Видяна 536 пъти
radius - майстор
Ако няма някой друг магнит, не ми я хвали :razz:
ivanovbg - майстор
Магнита е на студената вода. Пробвай и сам ще се увериш
yanko78 - специалист
Не ми се чете цялата тема, може и да е споменавано, но има нагреватели на 1500W 2-30 лв са.
Andri01 - майстор
Термосифонна система.
ivanovbg - майстор
чет мар 14, 2024 9:18 amAndri01 написа:
Термосифонна система.
Така ли му казвате? :? Щот сифон няма. Само термо.
ivanovbg - майстор
Да бе, че да почна да си плащам сиренцето?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема ""Намаляване" на мощността на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: