• 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 53
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.

От какво зависи сечението на кабелите?

87%
От мощността на консуматора (двигател, печка, бойлер и т.н).
254
13%
От защитата (предпазител или автоматичен прекъсвач).
37

Общо гласове: 291

mironcho - специалист
пет авг 28, 2020 12:46 ampeppone1 написа:
Сечението на кабелите зависи и от тяхното съпротивление, следователно от дължината.
Понеже явно си докачлив и даваш квалификации преди да мислиш, ако обичаш докажи с логична последователност от твърдения (може с цитати от учебник по електротехника, или физика за около 8-ми клас ) или формули горното си твърдение.
Докажи че не си посредствен писател, а капацитет за какъвто се праскаш.
Хайде :axe:
Andri01 - майстор
mironcho, хайде не принизявай форума до "мазето"!! Този ,"умния" не си заслужава отговорите! Не му се връзвайте и ще спре с глупостите си. Явно е прескочил не само 8-ми клас, а и цялата гимназия до 12-ти клас. :lol: :partyman:
kuger - майстор
Някъде по-горе прочетох сентенция, че "сечението на кабелите зависи от тяхното съпротивление и дължина".
Това е ново за мен :-D Някъде някога съм учил, че СЪПРОТИВЛЕНИЕТО на даден проводник зависи от сечение и дължина / и от специфично съпротивление/, но явно има нещо, което ми убягва.

Все още чакам обяснение и за явлението "скин ефект" при честота 50Hz. Пак някъде "случайно" съм чел /или чувал, или учил/, че ефекта "скин" се получава при високи честоти, но явно вече тоя ефект е остарял и върви и при ниски честоти /всъщност върви, но е толкова пренебрежителен, че не оказва влияние/.
Lisko - майстор
съб авг 29, 2020 10:58 pmkuger написа:
Някъде по-горе прочетох сентенция, че "сечението на кабелите зависи от тяхното съпротивление и дължина".
Това е ново за мен :-D
Еми ново е. Няма откъде да си го чул преди. :lol:

А от какво зависи числото Пи?
Много ясно - от диаметъра на окръжността. Но също и от обиколката ѝ.
По-точно казано, от формулата (долу) се вижда че пи е толкова по-голямо, колкото по-голяма е обиколката на окръжността.... и толкова по-малко, колкото по-голям е диаметърът. :-D
Изображение

Така и със сечението на проводниците. Когато някой си мисли че разбира от формули, ама не съвсем.
:lol:
mironcho - специалист
@Andri01
Вярно не си струва, ама дразни, че се изявява за по-по-най без да познава аудиторията.
Съгласен :partyman:
peppone1
Ще престанете ли да вадите цитати от контекста и да ги тълкувате така както дявола чете евангелието? Вече сами се оплитате в собствените си спамища, ровейки се в граматическите грешки, забравяйки какво точно се пита в анкетата. Очевидно темата не ви интересува, та сте тръгнали да ставате нейните редактори и други търсещи помощ потребители ви го казаха, явно до тук ви стигат възможностите. Не съм виновен аз и не използвайте моят коментар, затова че автора неправилно е задал въпросът си, но умните хора, бързо се сещат че той пита "От какво зависи изборът на сечение на проводниците" и аз се придържам към начинът по който е зададен въпроса. Трябва да си малоумен за да не разбереш въпроса и първолак ще схване. И нека е за урок тази грешка, да раздели знаещите от невежите, които виждам че вече се плъзнаха в погрешна посока. Задълбаването и търсенето на "Под вола теле", не са ми от най-забавните неща, защото заблуденият накрая ще си повярва че вижда теле. Така както и вие се заблудихте и почнахте да праскате тук някакви кръгове, да търсите обиколки, да смятате сечения, всичко извън тематиката и нищо в нея. Не беше нужно просто толкова време и труд да хабите, вместо директно да посочите грешката на автора още на първата страница преди 13г., сега леко сте позакъсняли.

За да се кротнете ще допълня мнението си така: "Изборът на сечение на проводниците зависи главно от тяхното съпротивление, следователно от дължината им". Не бих се срамувал от грешките си, само глупакът не греши. Не съм казвал че съм професор по български език и литература, ако някой е помислил така, нека се прегледа.
Последна промяна от peppone1 на нед авг 30, 2020 6:09 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
"Приятел" нямаше да е лошо да споменеш " протичащия ток през проводника". Не мислиш ли,че той е ГЛАВНО определящ? Ако наистина не го вземаш в предвид,значи абсолютно далеч от електричарските работи!!! :? Хайде стига с тези умнотии. Не знаеш кой е насреща ти ,колко години се е занимавал точно с тази материя,че да даваш акъли. И ако целта ти е"да направиш всички възможни грешки",то внимавай все пак. В този занаят има някои грешки ,които са фатални и с летален изход.
peppone1
нед авг 30, 2020 5:47 pmAndri01 написа:
"Приятел" нямаше да е лошо да споменеш " протичащия ток през проводника". Не мислиш ли,че той е ГЛАВНО определящ? Ако наистина не го вземаш в предвид,значи абсолютно далеч от електричарските работи!!! :? Хайде стига с тези умнотии. Не знаеш кой е насреща ти ,колко години се е занимавал точно с тази материя,че да даваш акъли. И ако целта ти е"да направиш всички възможни грешки",то внимавай все пак. В този занаят има някои грешки ,които са фатални и с летален изход.

Не бъди лицемер и не използвай това обръщение повече, това важи и за останалите. Всеки който е използвал това обръщение "приятелю" в последствие се е оказвал мошеник. Видях по-горе простащината ти и липсата на елементарно възпитание, за да имам някаква представа кой стои насреща ми. Говорейки за пасивни и активни проводници, за плюсове и минуси, ако ти така почнеш да пипаш кабели с "тука има-тука нема ток", с пасивната нулата и активната фазата нещата стават страшни. Това че си се уморил от собствената си злоба и си се припознал като заблуденият върху който съм изливал акъл си е твоя илюзия, но недей на тази база да събираш глутницата и публично да й даваш прескоференции кой какъв бил в този форум. Стадото само ще види, няма нужда от пастири.

Мойта цел както казах е да отговоря на поставеният въпрос и нямам време да се надпреварвам с който и да е. След като толкова много години си се занимавал с тази материя, да беше ти отговорил на въпроса преди мен.

Ако не искаш повече да ти наливам акъл, недей ме цитира тогава.
Последна промяна от peppone1 на нед авг 30, 2020 7:08 pm, променено общо 3 пъти.
iliya_i - майстор
нед авг 30, 2020 6:44 pmpeppone1 написа:
Ако не искаш повече да ти наливам акъл, недей ме цитира тогава.
Уважаеми господине, моля спрете да наливате акъл в този форум! :2thumbs:
То няма как да налеете нещо, дето го няма!

Това, че се включвате в някои теми напълно неуместно не допринася за нищо друго, освен за трупане на безмислени мнения и спорове.
Andri01 - майстор
"... "...Какво те кара да мислиш че нулата не е също фаза? Не трябва да се прави разлика между фаза и нула,...". Умнико,това твои писаници ли са? Ако глупостта беше подсъдна, отдавна да са те прибрали. Акъла е като зад...ка: всеки го има ,но не всеки е чист и за показ. казаха ти-спри с акълите,поне в този форум,момченце. Освен смешен, стана и жалък вече в очите на четящите тука. Дано това ,което пишеш и даваш акъли тука,не е занаята ти! Ще ти тежат хора на съвестта,помни ми думата!!
П.С.: Един лаф,точна за тебе: кажат ли ти веднаж "кон"-нищо! кажат ли ти втори път:"кон"-помисли си,но кажат ли ти трети път: "кон" - бягай да си купиш седло.
Хайде / без лоши чувства/-приятна вечер и наздраве. :partyman:
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 53

Тема "От какво зависи сечението на кабелите?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: