• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Не ме кефи да чета Наредба 3, понеже дава само "сухи" норми, а по форумите се намират доста полезни съвети и обяснения на тези изисквания, разбира се ако можеш да ги осмислиш. :partyman: viewtopic.php?f=11&t=51823&start=10#p719829
hidrazin - майстор
И ся последно не разбрах колко ома ще им търсиш на ЕРП-то ???
Щото темата дето си дал нито е завършена, нито е изчерпателна...
:partyman:
nikolov333 - майстор
Минимума, който мога да уредя, :-D понеже вече съм заземил електромерното ми табло с два кола и те имат 5-8 ома Rз, а са свързани с техния PEN, в касетата по моя захранващ 5*16 СВТ и не ща да си хабя моя кабел и заземител... :-D :lol: :lol: :partyman:
hidrazin - майстор
чет фев 07, 2019 9:56 amnikolov333 написа:
... и не ща да си хабя моя кабел и заземител...
Ми тъй де, що да ги хабиш?
Ще вземеш да го изтъркаш и от 16 да стане 12-13 квадрата... :lol:
:partyman:
P.S. Вземи да я прочетеш тая пуста му и наредба. И да я научиш/разбереш.
Обещавам - няма да ти окапят веждите от четене... :-D
nikolov333 - майстор
Тц..нямам време..и така хубуу си лахуваме.. :-D
"И пет кетапа да имаш,в нито един не пише, колко ти е акълът."
Дедо ми. :lol: :lol: :partyman:
П.С.Я сега дай, акъл за нещо дето не го пише в Наредба 3, па ти ми го каза по форумите... На мястото на влизане на шината в земята, наистина се получава по-бързо корозията.. Обаче шината ми беше заровена вече, когато го проверих... Та въпроса е сега до къде да я разкривам за да и сложа битум.. До твърда почва или повече по-добре? :?: :partyman:
Dare_Devil - помощник
Здравейте, имам спешно питане точно за ДТЗ и бойлер.
Накратко - имам ДТЗ 30ма, през което минава всичко на етажа, включително бойлера. Цялата ми инсталация е трипроводна, като заземителният ми проводник е вързан към нулата още преди таблото (като временно решение от таблото на енергото с електромера тръгва двупроводен кабел, към който съм свързал бъдещият окончателен трипроводен). Така описаната инсталация работи вече една година.
Днес се прибрахме от няколкодневно гостуване и ДТЗ беше изключила. Установих, че като включа бойлера, ДТЗ изключва моментално. Големият проблем е, че сме с три бебета и наличието на топла вода е абсолютно необходимо.
Безопасно ли е (и ще реши ли проблема ми) в контакта, в който се включва бойлера, да откача земята, идваща от таблото, и към земната клема да свържа нулата?
valentino76bs - майстор
Ако нищо не е включено и само бойлера я изкл е Нагревател може би.....
С една дтз на входа винаги ще имаш проблеми.
hidrazin - майстор
ср дек 27, 2023 5:36 pmDare_Devil написа:
Накратко - имам ДТЗ 30ма, през което минава всичко на етажа, ...
Много глупаво изпълнение.
ср дек 27, 2023 5:36 pmDare_Devil написа:
Безопасно ли е (и ще реши ли проблема ми) в контакта, в който се включва бойлера, да откача земята, идваща от таблото, и към земната клема да свържа нулата?
Може само да се гадае доколко е безопасно но пък в голяма част от жилищата е така.
Ми пробвай (ако можеш и си наясно как).
И не забравяй че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да спираш захранването на бойлера при къпане. Особено пък в твоя случай.
:partyman:
silent - майстор
Какво ще стане ако предпазителят е преди ДТЗ а не след нея?
kozl - майстор
чет дек 28, 2023 7:14 pmsilent написа:
Какво ще стане ако предпазителят е преди ДТЗ а не след нея?
Ако въпроса е по поста на Dare_Devil, то на въпроса с въпрос:
Кой от няколкото предпазители след ДТЗ?
Dare_Devil написа:
имам ДТЗ 30ма, през което минава всичко на етажа, включително бойлера.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Въпрос за дефектнотокова защита за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: