• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Andri01 - майстор
Клоуните и глупаците не умират. Кефи те да си завираш з...ка ,където не трябва. Е, въпрос на вкус! :lol: :lol: :partyman:
silent - майстор
Ей хора имате си закачки ....ма чак пък толкоз...това е виртуален живот ....не си струва да се хабите безмислено и да трупате негативизъм..... на никой няма да му порасне повече....дайте по същество да разнищим темата и да я приключим вднъж завинаги....
hidrazin - майстор
пон авг 22, 2022 10:20 pmAndri01 написа:
Клоуните и глупаците не умират. Кефи те да си завираш з...ка ,където не трябва. Е, въпрос на вкус!
??? Ти па кой беше? По спомени някакъв си глух спамер…
По темата няма какво да се изходиш - подминаваш.
Ай лекар с нож…
:partyman:
P.S. Първо - нямаш з…ник щото някой друг ти го използва… :-D
Второто е в следствие от първото …. Ама няма да го пиша.
Така или иначе няма как да го възприемеш.
Иска се елементарна култура и общо образование.
В конкретния случай - ЛИПСВАТ.
Във Форума си има всичко.
viewtopic.php?t=29723&start=20
Не е само тази тема, има много, но тук колегата е дал схема, която питащият е реализирал, изпитал и върнал отзив.
Когато си купих генератора, първо тази тема прочетох.
Щях да правя инсталация, но си остана така, на времянка, което си ме устройва. Назад писах какво се случва при мен.
Ако я окъсам, та 700W са ми недостатъчни, развивам главният бушон и подавам след него от 3500W.

Темата е "приключена" доста отдавна.

Липсва елемент на трудност, няма предизвикателство.
Интересно ми е, някой да е пускал два генератора в мрежа- паралелна работа на генератори?
silent - майстор
Вероятно за теб е приключена , в дествителност не е. Сега се зачетох в ръководството на моя генератор. Там въобще не е еднозначно написаното.
Букавално пише следното: Когато консуматорите са заземени винаги трябва да се заземи генератора. Т.е ако си с двупроводна инсталация и прекъснеш и фаза и нула от АТСа уредите ти престават да са заземени и според инструкцията не е задължително заземяване. При двупроводна инсталация нежелано заземяване може да имаш от бойлер или друг уред с връзка на корпуса към земя, но ако нямаш бойлер човек се замисля дали пък не е по- добре да не заземяваш, по примера на птичките на жицата.
Понеже нямам тапия - Елтехник, на никого няма да кажа как да си върже генератора. Донякъде учил, донякъде самообразовал се, най вече попивал от Гл. енергетик на АПК. Имам няколко изградени инсталации през 92-94та. Заведенията още работят.
На мен ми е пределно ясно какво и как, затова и поставих линка.
Току що си поръчах АВР- да го има, готов да поеме генератора.
Автоматично палене не ми трябва. Докато се натуткам да го запаля и свържа, тъкмо са минали 4-5 минути.
Релета по 30 секунди са грешка, принципно. Всеки има право да сключва застраховка имущество.
Дори преразказано от теб, стана ми ясно и какво е написал китаеца.

Прекъсната 0, от кутията към гл. табло, прави големи бели. По натам е същото.
silent - майстор
Защо са грешка според теб....идеята е в момента на пускане на тока докато има пулсации и пикове системата да продължи да работи на генератор още 30сек....и след преминаване АТС на стандартно захранване генератора да продължи да работи без товар още 30сек.
какви са твоите аргументи против.
Издърпай щепсела на хладилника, докато работи компресора!
Върни го в контакта и засечи време!
Имам стар фризер, който тръгва веднага. Не ми пука особено за него.
За винения шкаф и за готения хладилник, също не ми пука, но тръгват 3 до 5 минути след възстановяване на захранването.

Тока е като водата.
Справка - с. Искрец, гр. Своге.
Вероятно се е поизбистрила, но дали вече е годна за пиене. Може. До онзи ден не беше.
Естествено, електричеството се нормализира много по бързо, но често стават и грешки.
Последният път, когато у наше село спира тока, опитите за възстановяването му бяха поне 5. Някъде пък пускат Ф вместо 0 и чакаме дядо Мраз.
Мнението ми на внимателен лаик.
silent - майстор
Значи не са грешни релетата..грешен е АТС...с релетата единствено забавям прехвърлянето като дойде тока....да не стане веднага а след половин минута...ако ги няма ще прехвърля веднага....инак така си и мислех че пак опираме до оня позистор....имам лош ток ....често като гасне прави напъни от по няколко секунди да тръгне после пак гасне и така се повтаря по няколко пъти.....досега нищо не е изгоряло...ще го преживея.
П.С. Пробвал съм го това хладилника. Като спре не тръгва веднага... След някое време тръгва.
пет авг 19, 2022 2:30 pmhidrazin написа:
пет авг 19, 2022 12:50 pmшоп написа:
Хидра, благодаря за предложението. Има ли нещо подобно в БГ?
Има и ПОДОБЕН из продавалниците.
:lol: :lol: :lol:
:partyman:
Вчера го заръчах, а днес отнесох Подобния.
Харесват ми автоматиките, ма най си аресвам мануалното. Тоя обединява двата свята.
Чака монтаж, а междувременно мисля място за Хуйдая.
Имам много удобно, външно подстълбище, но обикновено тоците спират при люта зима, за по дълго време.
Бая позамръзнал ще е, отвън! Ще го мисля.

Някой някаква идея за паралелни генератори?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Свързване на генератор към ел. инсталация на къща. Въпроси." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: