• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lutchezar - майстор
Защото като нищо ще свърже с трипроводен кабел или за всеки случай ще занули щепсела.
От съображения за относителна безопасност.
Той още не може да разбере разликата между нула и фаза и плюс и минус, бърка променливия ток с постоянен, да се учи.
CYPER - специалист
нед яну 29, 2023 5:37 pmLutchezar написа:
Защото като нищо ще свърже с трипроводен кабел или за всеки случай ще занули щепсела.
От съображения за относителна безопасност.
Той още не може да разбере разликата между нула и фаза и плюс и минус, бърка променливия ток с постоянен, да се учи.
Двупроводен кабел ще ползвам. Всичките контакти са занулени от мен, което предполагам не е проблем?
Lutchezar - майстор
За целите на експеримента не е проблем.
Чак пък толкова бос не може да е. Дори наопъки.
Няма какво да обърка с такъв швепсел. Възможно ли е някой да се засили към зануляването му?
Къде би напъхал третото жило, Лъчко? Вероятно, човек с богата фантазия, би се справил леко със задачата, но аФторът показа, че чувството му за самосъхранение е непокътнато.
DMN - майстор
CYPER написа:
Аз днес от любопитство ще вържа една димируема крушка за един димер, който ми е останал и ще тествам дали наистина няма значение къде влиза нулата и къде фазата.
Ще работи. Обикновеният димер си е регулатор на мощност, каквито има в дрелки, зегета, прахосмукачки и т.н. за регулиране на оборотите, свързан е последователно на консуматора. При тях да не би да се търси къде е фазата в контакта, че да работят?
Lutchezar - майстор
нед яну 29, 2023 6:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
....
чувството му за самосъхранение е непокътнато.
Ако работеше, с тези знания щеше да заобикаля отдалеч всеки кабелен извод, а не да си доказва всичко експериментално. Продължавам да твърдя че не прави особена разлика между прав и променлив ток. Иначе нямаше да прави този експеримент.
CYPER - специалист
пон яну 30, 2023 11:42 amLutchezar написа:
нед яну 29, 2023 6:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
....
чувството му за самосъхранение е непокътнато.
Ако работеше, с тези знания щеше да заобикаля отдалеч всеки кабелен извод, а не да си доказва всичко експериментално. Продължавам да твърдя че не прави особена разлика между прав и променлив ток. Иначе нямаше да прави този експеримент.
Много е вероятно знанията ми да са доста базови, но се опитвам да ги подобрявам.
Иначе направих теста и резултатът е положителен: работи и с фаза и с нула, което е супер :-D
Извинявам се за ината си на хората, които се напрегнаха :partyman:
Дори и видео направих
Ех, няма да съм само аз!!!
Маникюриста ми, обаче, е по добър, пък на!
Браво исках да кажа, ако не се чете из между редовете!
hidrazin - майстор
пон яну 30, 2023 2:09 pmCYPER написа:
...направих теста и резултатът е положителен...
Дори и видео направих
Браво!
Ама докато си го правил си си изцапал ноктите с лак за нокти.
Ей ти лакочистител да ги почистиш... :-D

Прикачен файл:
Лакочистител.jpg
Лакочистител.jpg (10.53 KиБ) Видяна 473 пъти

:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Как точно са свързани тези лампи и може ли да се добави димиращ модул?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: