• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
lov написа:
Ако му бяха снимали и табелката щяхме да разберем.
То табелката е снимана, но не се чете. Звънни на собственика, все едно ще го купуваш и ще разбереш :wink:
iliya_i - майстор
Фика, тук не теоретизираме, а отговаряме на въпроса за конкретният двигател, който ни е показан. Ти като имаш друг двигател, това е вече друга работа. Но твоят двигател не е този, за който ни питат. Ако беше прочел, това което си ни пуснал на нас неграмотните да се образоваме, щеше да разбереш, че има монго начини, по които може да се реализира един монофазен асинхронен електродвигател.
fikata - майстор
iliya_i написа:
На тази схема са пропуснали кондензатора. Между пусковата и работната намотка трябва дефазиране. Точно това прави кондензатора. Центробежният регулатор не заменя кондензатора, а е свързан последователно във веригата кондензатор пуснова намотка и я изключва, когато двигателя се развърти.
Написаното от тебе ме накара да се включа в темата за да се знае,че не е задължително при дефазирането да има кондензатор.
iliya_i - майстор
fikata написа:
iliya_i написа:
На тази схема са пропуснали кондензатора. Между пусковата и работната намотка трябва дефазиране. Точно това прави кондензатора. Центробежният регулатор не заменя кондензатора, а е свързан последователно във веригата кондензатор пуснова намотка и я изключва, когато двигателя се развърти.
Написаното от тебе ме накара да се включа в темата за да се знае,че не е задължително при дефазирането да има кондензатор.
А защо преди да се включиш 2 темата прочете само последното мнение? Ако беше видял снимките малко по горе щеше да видиш, че двигателя е с кондензатор. Искаше да кажеш, че този кондензатор е излишен и може да се изхвърли ли?
Както и да е, въпреки усилията ни да оспамим темата, двигателя вече е включен и върти. :partyman:
lov - майстор
Hoвoceлckи написа:
lov написа:
Ако му бяха снимали и табелката щяхме да разберем.
То табелката е снимана, но не се чете. Звънни на собственика, все едно ще го купуваш и ще разбереш :wink:
Че аз какъв зор имам да звъня :) Нагледал съм се достатъчно на ел. двигатели. На тоя табелката му е читава но продавача като не знае какво да снима си е негов пробем.
Hoвoceлckи - майстор
Беше на майтап :) Но исках да покажа, че ги има и двете изпълнения - със и без кондензатор
lov - майстор
То майтап ама го голо дупе си е живо еб@не. :lol:
Хидрата нали в предния пост точно за табелката писа. Ясно се вижда, че е кондензаторен двигател.
А на такива обяви на неща събирани на скрапа не вярвам докато не го видя на живо. Той може да е с наклонен ротор ама може и едната жица да му е отскубната. Мошенници из преебалника колкото искаш.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "моля дайте малко акъл за един ел.двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: