• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Lisko - майстор
ср май 26, 2021 1:09 pmlz1wvm написа:
вт май 25, 2021 10:46 pmНайденов написа:
Да запитам и аз: бюджетът ми е около 250-280 лева. Fluke 115 или Fluke 117 съм харесал засега / от алито/. Заслужават ли си и кой е по- добре? Благодаря предварително! Ще се ползва любителски, но все пак търся долу- горе добра точност- особено на съпротивление и постоянно напрежение.

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 4c4dsUaSQA

Скоро си поръчах този но още не е дошъл.На DC и на съпротивление дават добра точност.
Честито! Бе те дават, ама ако лъжат колкото лъжат за лумените на фенерчетата...
Ха - интересна комбинация - уж мултиметър, а можел да свири музика, има часовник и може да те събужда :)
Блутута може ли освен музиката да предава и данни (обратно към телефона или каквото там е)?

Точността съблазнява (както и много други неща..) но аз като любител, колкото и да си ровя в паметта, не си спомням повече от едно на хиляда точност да ми е трябвала за нещо. При опит за обективно замисляне, сигурно и две на хиляда никога не би ми навредила.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не се хващайте за думите на доктора, че е за любителски цели - тези понятия са размити. Например аз ползвам мултицета за професионални цели, но smd монтажите са ми ниво нагоре и не се залавям с такива. Един любител корабомоделист може да има много по-скъпи и прецизни инструменти и машини от един професионален дърводелец. Така че не обръщайте внимание на скромността на доктора. Пък и какво са 280лв за един доктор, за да си начеше крастата, да си обезпечи хобито? :wink:
Найденов - специалист
Това е скромният ми "автопарк", така, че благодаря за предложенията за еднократни запалки от 12-20 лева. Зададох въпрос за конкретни модели уреди и конкретен бюджет- благодаря на всички други съфорумци, които разбраха питането ми и ми отговориха точно / не смея да казвам колеги, за да не засегна някого тежко в сърцето/. На втората снимка се вижда, че съм направил акумулаторно захранване за мултицетите, че ми писна от 9 волтовите батерии- демек ръцете ми растат долу- горе от правилното място. Разбира се, не очаквам, че като си взема сравнително скъп и качествен уред и като му сипя една шепа елементи на другата сутрин ще имам правилно сглобена и перфектно работеща схема, но все пак друго е удоволствието от работа с по- качествен уред, налЕ. А от поста на sstefanov май се разколебах да купувам от алито.
П. С. Не съм пуснал снимка на аналоговия си осцилоскоп С1-112А- както казва Лазар- скромността краси, а крастата трябва да се чеше.
Прикачен файл:
190650888_752993982044082_2874561506893681162_n.jpg
190650888_752993982044082_2874561506893681162_n.jpg (47.82 KиБ) Видяна 1064 пъти
Прикачен файл:
190638478_489494105595675_5826752999709919198_n.jpg
190638478_489494105595675_5826752999709919198_n.jpg (44.86 KиБ) Видяна 1064 пъти
Pansim1 - специалист
Да изтупам малко темата :-D

От собствен опит - мултицети марка Brymen
Няма да сгрешите. Качество на Fluke, но на достъпна цена.
Имам два броя,ще пусна снимки.
Avas_co - майстор
нед яну 01, 2023 11:42 amPansim1 написа:
Потвърждавам, супер са. И аз съм имал два, единия го изгубих. Още ми е кофти, за което.
Чак да ги сравнявам с Fluke, не смея. Не съм имал, та не е редно.
Сега имам този - https://brymen.eu/shop/bm239r/
Чудесен уред, безброй пъти в бързане и от нерви съм бил на грешен обхват, никакви драми. Смело мога да съм на верига и да бръкна в контакта.
Купих този, че беше нов модел и имаше и тези функции:
System + Motor – 3Ф phase rotation for motors and supply systems
VFD V & Hz – Variable Frequency Drives – measures fundamental voltage and frequency of most variable frequency drives
Реално, май никога не са ми потрябвали.
Този изгубих: https://brymen.eu/shop/bm257s/
Също чудесен уред, даже май повече го харесвах.
Има и барграф, което за някои хора е много от полза.
И двата имат LoZ , което е много удобна функция за мен.
Познат занимаващ се доста професионално с ремонт на електроника има този:
https://brymen.eu/shop/bm827s/
silent - майстор
Аз купувам Юнит ... за професионална работа на ниво слаботокова електротехника са предостатъчни дори евтините модели 50-100лв....за 90%от хората тези от 10лв са достатъчни и за работа и за в къщи... :-D
Avas_co - майстор
нед яну 01, 2023 4:48 pmsilent написа:
Аз купувам Юнит ... за професионална работа на ниво слаботокова електротехника са предостатъчни дори евтините модели 50-100лв....за 90%от хората тези от 10лв са достатъчни и за работа и за в къщи... :-D
Всеки сам си преценя.
Във форума има камара хора, които са си купили перфоратори на макита, че да си свършат дребен ремонт.
От моя гледна точка, 200 лева не са толкова много пари за мултицет.
Убил съм безброй безименни китайци, като в бързането не съм сменил обхвата. Вероятно на цената на няколко Fluke-та.
Та тия Brymen-и, от които не само аз съм доволен, явно, са си супер, за цената.
zz_stefanov - майстор
Avas_co, те перфораторите 2470 на Макита са по 270 лева и съвсем спокойно могат да се вмъкнат в бюджета на една баня, ако си я правиш сам.
Така, наистина всеки сам си преценяВА.
Avas_co - майстор
нед яну 01, 2023 6:07 pmzz_stefanov написа:
Avas_co, те перфораторите 2470 на Макита са по 270 лева и съвсем спокойно могат да се вмъкнат в бюджета на една баня, ако си я правиш сам.
Така, наистина всеки сам си преценяВА.
Ти ако я вкараш в ремонта на банята, няма и да я усетиш.
Та на фона, на безбройните убити евтинджоси, 200 лева за мултицет ми се виждат нищо.
Та, всеки сам си преценЯ- https://nova.bg/news/view/2021/12/28/35 ... 21-%D0%B3/
zz_stefanov - майстор
Avas_co, така си е, но моля те не ми набивай фразите на неграмотния ментак, КИР'чо. :)
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94

Тема "Купуване на Мултицет-какъв?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: