Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
PPP - специалист
Имам проблем с един ключ за пускане на осветлението в спалнята. Разположен е на стената, на която трябва да има гардероб. Проблемът ми е, че заради този ключ не мога да си купя гардероб със стандартните размери 1,80 м. ширина, а трябва да правя по поръчка, което излиза доста по-скъпо. :sad: Веднага след ключа е вратата, която опира в другата стена, тоест, няма възможност да преместя ключа от другата страна на вратата.
Питането ми е, има ли възможност този ключ да се премести върху гардероба, върху плоскостта, която е перпендикулярна на стената?
Johny - майстор
Щракни едно фото на място и да умуваме. Всичко може. помисли за ключ със дистанционно. Само че и там трябва да се вижда датчика, защото е инфрачервен, но може само той да се изнесе с две тънки кабелчета.
piron45 - майстор
Може разбира се.
1. Вадиш ключа, удължаваш кабелите до мястото където ще ти хареса върху гардероба да има ключ и си слагаш ключ за външна инсталация.Кабела естествено в ПВЦ каналче и си готов.
2. Вместо ключ за външна инсталация си купуваш конзола за гипсокартон, правиш си съответния отвор в гардероба пак на място където ти харесва, слагаш конзолата и си монтираш същия ключ който предварително си свалил от стената. Кабела ще го вкараш през задната стена на гардероба до конзолата и можеш да му сложиш и ПВЦ канал за да не е открит.
Успех
Любо - специалист
може но все пак в гардероба ще остане да се вижда от вътре малко кабел/трябва да е изолиран в някаква гофра и да се монтита конзола от тези за гип картона на мястото което желаеш по страбата на гардероба
PPP - специалист
piron45 написа:
Може разбира се.
1. Вадиш ключа, удължаваш кабелите до мястото където ще ти хареса върху гардероба да има ключ и си слагаш ключ за външна инсталация.Кабела естествено в ПВЦ каналче и си готов.
2. Вместо ключ за външна инсталация си купуваш конзола за гипсокартон, правиш си съответния отвор в гардероба пак на място където ти харесва, слагаш конзолата и си монтираш същия ключ който предварително си свалил от стената. Кабела ще го вкараш през задната стена на гардероба до конзолата и можеш да му сложиш и ПВЦ канал за да не е открит.
Успех
Нещо подобно си представях и аз. Благодаря!
panalov - специалист
Не е ли по добре да дръпнеш гардероба още малко напред така ,че де си пъхаш ръката.
PPP - специалист
panalov написа:
Не е ли по добре да дръпнеш гардероба още малко напред така ,че де си пъхаш ръката.
Е, не е удобно в тъмното да си пъхаш ръката зад гардероба всеки път...
fikata - майстор
panalov написа:
Не е ли по добре да дръпнеш гардероба още малко напред така ,че де си пъхаш ръката.
- не е... :)
naB4o - специалист
Johny написа:
Всичко може. помисли за ключ със дистанционно. Само че и там трябва да се вижда датчика, защото е инфрачервен, но може само той да се изнесе с две тънки кабелчета.
Не е необходимо, моя датчик го пускам от 80-90 м разстояние от съседния блок. Скрит е в гк на тавана, като джаджата се намира непосредствено преди лампата, а преди нея си е ключа на стената. Тафих си я от 1 бракувана лампа на работа :)
PPP - специалист
Искам да е просто и лесно за употреба. Дистанционни, датчици... твърде много усложнения.
Ако може да се монтира на гардероба, ще е най-удачния вариант.

Тема "Ключ за осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: