Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
filmatoplo - майстор
Здравейте търся часовник -форма на предпазител за монтаж на еврошина ,с капаче и щивчета за регулиране -нагласяне по време.Марка май -мерлин джерин.И колко струва тоя часовник.За сайт или снимка ще съм благодарен. :)
vk - специалист
Аз миналата година (есента) търсих такъв часовник. Има на няколко фирми на пазара. Цените им се движат от 30 лв до 60-65 лв. (зависи от марка и магазин)
Препоръчвам ти ето този вариант Grasslin Tactic или Talento. Доставчици са Пловдивската фирма Интеркомплекс ООД (http://www.intercomplex.bg)
Изображение
Този часовник също се монтира на DIN шина . Цена 35 лв.
Grasslin имат и такъв часовник с ширината на един предпазител (18 мм) - Talento mini
Шнайдер също имат такъв часовник но е по скъп (по-долу).
Изображение
Други са Finder Италия, с вносител Родиа Инт (http://www.rodiaint-bg.com) - модела при тях е Mechanical daily time switch-type 12.01 и 12.11.
Други са Perry Electric, италиански - със вносител Валтроник ООД, имат офис/магазин и в Бургас, ул. Транспортна 6, Тел: (056) 83 12 93 , обаче за мен Валтроник са малко скъпи като цени
Изображение
При ТМТ Елком пък бях намерил на Graesslin, модел 111 -за 31.68 лв с ДДС (която фирма има офис и в Бургас ул.”Я.Комитов 22" тел: 056/ 874 915 ). При тях можеш и други модели да намериш.
mirk - майстор
Само виж какъв точно ти трябва, едните са с батерия и квац и държат при спиране на тока другите са синхронни и работят само докато има ток.
filmatoplo - майстор
Благодяря ,тия дни ще ходя да купувам-ще управлявам рециркулационна помпа в бойлерно.Ще пиша какъв купих.
root666 - специалист
С такъв часовник може ли да се направи да се включва бойлер от 4 до 6 часа сутрин, гледам че го дават да комутира 16 ампера?
mirk - майстор
Не може, няма да изкара дълго. С един контактор към часовника и може да командваш каквото си искаш.
photoman - помощник
mirk написа:
Не може, няма да изкара дълго....
Може - с китайски часовник от 16 лв, с електронно програмиране (6 независими програми), включвам точно по този начин бойлер 3 kw от около 6 години насам. Не е мръднал :) явно е въпрос на късмет. Уточнявам обаче, че става въпрос за часовник, от тези които се включват в контакта и отпред имат гнездо-контакт, а не са за в табло.
vk - специалист
Би трябвало да може да се комутира бойлера направо от часовника , ако е 16 А. (при 3 КW бойлер тока ще е 13.6 А) Особено ако се включва на по-ниска температура (за бойлерите с темп.регулатор) или да се включва на по-малка степен, тока ще е още по-малък.
photoman, изобщо не би трябвало бойлер да се включва в контакта, но явно става, ако мощността е колкото на един радиатор 2 KW
dtmf - специалист
Мога да ти предложа Фонотроника (20 лв) ,става за еврошина,часа на включване/изключване може да се настройва ръчно, а релето му комутира 10 А при 270 В АС. При отпадане на напрежението има кондензатор който поддържа часовника до 10 дни според производителя.
mirk - майстор
Кой модел на фонотроника http://www.phonotronica.com/products-bg.html

Голяма мъгла са тия часовници, направо черна мъгла :lol: от черен сайт.

Доколкото разбрах е предназначен за тарифен часовник, и при положение че е микропроцесорен и други ала бала, малко ме съмнява да може да се програмира на произволен час на включване и изключване, може и да греша :?

Ако имаш повече информация за тези, например инструкция за настройка и т.н. снимай ги и ги качи тук ако не те затруднявам. Щото са на доста приемлива цена ама няма никаква информация за тях.

Тема "Часовник за монтаж на еврошина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: