• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ам да ви кажа занимавам се тоци отскоро но въпреки всичко ме е страх да започна сам да градя ел. инсталация в дома си.Та в тази връзка искам да ви попитам дали си имате наидея колко ще ми вземат за изграждането на нова инсталация и ако може да ми препоръчате някое квалифицирано лице или фирма за изграждането и.
П.П.От град Варна съм.
Благодаря на всички отзовали са.
masteradmin - майстор
Е какъв е проблема ? Опъваш мостови кабели.
Е точно тук е проблема,че аз не искам да се правя на майстор.Искам да дойде човек да видя как се прави и след време ако нещо се наложи вече сам да се оправям :wink:
GARD - специалист
Здравейте!Какъв трябва да бъде захранващия кабел за един ресторант?

4бр. Хладилни витрини - 380W
3бр. Хладилници - ?
1бр. Микривълнова - ?
2бр. Климатици - 4kW
1бр. Бойлер - ?
около 20 крушки

Или бихте ли ми казали от къде мога да взема информация.Предварително Ви благодаря!
Trifun - специалист
Здравей :)
Като оставим настрана, че това трябваше да бъде отделна тема, имам едно въпросче :
В тоя ресторант само замразени ястия ли ще се предлагат или ще разчитате само на микровълновата ? Няма ли да има печки, фурни ??
Ако няма да има нищо друго, по така описаните неща, общата инсталирана мощност ще е между 15 и 20 KW...
Аз лично бих препоръчал да си пуснеш три фази, като консуматорите са разпределени по равно между трите, за да няма претоварване.
Един кабел 4 Х 6 кв.мм. мисля че би ти свършил работа.
Иначе, за една фаза при мощност 20 KW се получава към 90 Ампера ток, което си е едно доооста сериозно число, и ще ти трябва доста по-дебел кабел...
GARD - специалист
Благодаря ти за отговора но ще се готви на газ.
Palawnik - специалист
GARD написа:
Здравейте!Какъв трябва да бъде захранващия кабел за един ресторант?

4бр. Хладилни витрини - 380W
3бр. Хладилници - ?
1бр. Микривълнова - ?
2бр. Климатици - 4kW
1бр. Бойлер - ?
около 20 крушки

Или бихте ли ми казали от къде мога да взема информация.Предварително Ви благодаря!
Нямам нищо против да започнеш да изграждаш инсталацията и сам. Но бих ти препоръчал да се консултираш с проектант. В крайна сметка така или иначе ще трябва да узакониш това преустройство. В момента има доста неща които трябва да съобразиш преди да започнеш изграждането на ресторанта. Като гледам броя на хладилниците и броя на витрините няма да е нещо съвсем малко.
Направи нещо като схемичка на ресторанта. Кажи какво ще предлагаш в ресторанта. От къде си решил да го захранва и т.н.
Бойлерите са 2, 3, 4 kW, но в твоя случай може и 6kW.
Хладилниците са около 200-500W
Микровълноивата печка 1 800 - 2 000 W
Ако само това ти е въпроса слагай 4х10 мм.
masteradmin - майстор
трябва да напишеш с 3 фазен или с монофазен ток ще го захранваш
Gogo55 - специалист
фирмите имат облегчения на трифазния ток,също и трифазните уреди са по икономични от монофазните.при толкоз ел неща е добре да има трифазен ток ако не е предвиден.
  • 1
  • 2

Тема "Изграждане на електроинсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: