Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Моля предложете ми изпитана схема за регулиране оборотите на ръчна бормашина.
Minkov - специалист
Това viewtopic.php?f=41&t=29231 може да свърши идеална работа.
Това viewtopic.php?f=41&t=31569, също.
bogomilZ - специалист
купуваш регулатор за стайно осветление - свързваш последователно и си готов
mirk - майстор
По скоро си купи ключ с регулиране на оборотите, далеч по удобно е от външен регулатор с контакт.
k r u m - специалист
Каква е машината?Ако фабрично е без регулиране не се занимавай ,преди два три месеца правих тоя номер с едно старо елтосче и резултата не ми хареса ,взех си нов ключ от БУР130 маи беше даже и реверса вързах, но резултата беше незадоволителен не знам от ключа или от това че ротора не правен за реглаж ниските обороти бяха много зле и се отказах.Дано при теб се получи ще следя темата с интерес ,успех.
Машината ми е производство на "Елпром"-Ловеч, не си знае годините и работи безотказно. Аз имам 2-3 електронни схеми за регулиране оборотите, но не са пробвани и не знам какви ще са резултатите. затова исках да питам за нещо изпробвано.
fireman160 - напреднал
Едно предложение и спазвам правилата на форума. Въздържам се от по-точна информация.
В момента в известна верига магазини тече промоция на ръчни бормашини от 500 вата, с плавно регулиране на оборотите и реверс за 11 лв. бройката. Изглеждат читави. По-евтино от това здраве му кажи.
mirk - майстор
fireman160 написа:
Едно предложение и спазвам правилата на форума. Въздържам се от по-точна информация.
В момента в известна верига магазини тече промоция на ръчни бормашини от 500 вата, с плавно регулиране на оборотите и реверс за 11 лв. бройката. Изглеждат читави. По-евтино от това здраве му кажи.

:lol: и ако си я държиш в кашончето и си я гледаш само ще си имаш машинката дълги години.


Ето и една изпитана схема Има си ниски обороти почти до нула на които работи малко на тласъци с удари но си запазва въртящия момент. На картинката двигателя го сменяш с контакт в който си включваш машината. Пет чарка на кръст от това по просто няма на къде.
Изображение
gogo1113 - специалист
Колега, на бормашината регулирането на оборотите става чрез електроника в ключа за включване/изключване. Доколкото си спомням и от машините производство на Ловеч имаше оригинално с регулиране на оборотите. Вземи си ключ от такава /виж първо дали се събира в корпуса/ и го смени.
mirk - майстор
Като не се събира малко ще пилнеш тук-там и ще стане :wink: имам една Б10П с монтиран ключ с регулиране и реверс. Реверса обаче не е за предпочитане хвърчат много искри. явно четките са разположени под определен ъгъл за оптимална работа само в една посока. Оборотите не се регулират до минимум за разлика от схемата която дадох.

Тема "Регулиране обороти на бормашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: