Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jorkataG - специалист
Привет търся ел схема на печка AEG Privileg 3250 220 V. Ако някой има или пък знае от къде да намеря. Само да не е на немски. Аз намерих един немски сайт и там обясняваха за трифазен вариант. тва май не върши работа според мен.
VLADO66 - майстор
Замостваш фазите и воала :)
valentin114 - специалист
Какъв й е дефекта? Ако не се намери схема, имаш вариант да пускаш снимки и да получаваш консултации. Не е най-добрият вариант, но съществува.
jorkataG - специалист
Ами печката е на едни комшии и ме помолиха да я видя че не е ползвана отдавна ама се оказа че че ония малките жичкаджии /мишките/ са правили ремонт :axe: и така са оправили нещата че леле мале. Та затова се търси схемата.
fikata - майстор
По принцип почти всички печки са предвидени и за трифазно захранване,като консуматорите/нагревателите/ са разпределени по трите фази.Това е отразено и в схемите.
Това не е проблем схемата да се разчете и за монофазно захранване,както казва колегата като трите проводника излизащи след захранващата клема да се приемат,че излизат от една точка - фазата при монофазно захранване
rettere - специалист
jorkataG написа:
Ами печката е на едни комшии и ме помолиха да я видя че не е ползвана отдавна ама се оказа че че ония малките жичкаджии /мишките/ са правили ремонт :axe: и така са оправили нещата че леле мале. Та затова се търси схемата.
Ако не е пускана да работи - добре, едва ли мишките са изяли и медта на проводниците :idea:

Тема "Търси се ел схема на печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: