• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
За една къща от около 110 м2 , колко и какъв кабел ще са нужни ?
hidrazin - майстор
Въпроса ти е малко ... Обикновено във всеки проект има поне ориентировъчни сметки колко и какви материали ще ти трябват.
:partyman:
paralesa - специалист
това ми прилича на въпроса от типа. "ще правя нещо,ама и аз не знам какво и искам да знам колко ще ми излезе и какви материали ще ми трябват"
moimoimoi - майстор
те едни сметки дето правят в проектите досега не съм видял да са излезли точно
напоследък инсталациите които правя на апартаменти около 70квадрата-двустаен отива по 100метра /по едно топче/ 3x1.5mm и 3x2.5мм,и 20метра 3x4мм
и това е доста икономичен вариант ,без глезотиики.14-16 контакта и 7-8лампи,като за начало взимаш по едно точпе и като свършат нещата ще са по ясни за изчисляване нанужното количество...........и докато не остане не стига
hidrazin - майстор
Наистина проектите никога не излизат.Ама те и затова са само проекти.
Реалността е съвсем друга.
:partyman:
vk - специалист
Ето и цените за да се направи ориентировъчна сметка
за мостовия кабел 3*1.5 мм цената е 1.40 лв /метър, за 3*2.5 кв,.мм е 2.30 лв/метър, а 3*4 кв.мм е 3.60 лв/метър.
paralesa - специалист
пич ти наред ли си бе? Кви са тия лудите цени? Да не си поредния "търговец" опитващ се да забогатее на гърба на невежите? Та аз в селската железария мостовака 3х2,5 го купувам за 2,10 метъра...Иначе масово може да се намери на около 2лв. А да не говорим,че по интернет си го поръчвам на 1,51!!! и 3лв доставка.
hidrazin - майстор
Така е - дори цените на колегата paralesa са малко височки.
Последната ми оферта от миналата седмица за 3х2,5 е 1,406 лв на метър и то за СВТ, който
по принцип е по-скъп от мостовия.Ама аз взимам по много.За мостов 3х2,5 цената от 1,51 е истинската.
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на пон май 07, 2012 7:22 pm, променено общо 2 пъти.
fikata - майстор
Какво е това сечение на кабела 3.5 мм2 ?
Последна промяна от fikata на пон май 07, 2012 8:02 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
3х2,5 :-D Благодаря за корекцията.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Колко кабел ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: