Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kopaiko - специалист
Здравейте майстори. Ще си сменям котлоните в кухнята,сега са един газов и един електрически от старите плочи и се ползва само газовия.Та въпроса ми е има ли нужда от газ при съвременните керамични бързо нагряващи котлони.В случая кой ще е по икономичен.Става въпрос за котлони за вграждане .
VLADO66 - майстор
Не бих сложил газ освен ако нямам газова инсталация в къщи.Пропан-бутана ми е скъп и не си заслужава разходките с бутилките,пък и нали е само за готвене-икономия никаква.
evsibo - специалист
Разполагам с комбиниран керамичен плот (два на газ, два електрически) бутоните на електрическите са клеясали, изключително рядко се ползват. Всеки ден ползвам газовите , защото варя на едно добиче (куче) храна и съм повече от доволен като сметки за газ и бързина на приготвяне. Моето лично мнение, с което никой не ангажирам пак да си вземеш комбиниран, за да имаш алтернатива при евентуално прекъсване на ток или газ. Недостатък е единствено това, че заради газта копчетата стърчат и е по трудно почистването .
stefan_mil4ev - специалист
И аз мисля, че трябва да са комбинирани, ако ти свърши газта, да може да се до сготви храната. И ние готвим на газ у дома, и мога да кажа, че икономията е доста по - голяма в сравнение с тока. Котлоните на ток у нас са алтернативен вариант.
zmiori - специалист
stefan_mil4ev написа:
И аз мисля, че трябва да са комбинирани, ако ти свърши газта, да може да се до сготви храната. И ние готвим на газ у дома, и мога да кажа, че икономията е доста по - голяма в сравнение с тока. Котлоните на ток у нас са алтернативен вариант.
+1
moimoimoi - майстор
имам комбинирана печка, керамичен и газов на дипломат са ако има значение
направих експеримент
3 литра мляко на единия и на другия котлон да вида колко бързо ще се сварят
електрическия го свари малко по бързо, ама примерно 30 секунди по бързо,нищо фрапиращо
но на газовия за 20 лева карам 4 месеца като се има на предвид че се ползва всеки ден за готвене т.е. определено ще е много по икономично на газ
krasiorocknroll - специалист
Икономията-майка на мизерията! :) Използвам газов котлон,но все някога ще свърши газта и тогава? Затова съм поръчал плот с газов и електрически котлон.Според мен това е добрия вариант. :) Успех!
kozl - майстор
Години съм ползвал само газови. Сега са само керамични. Ако не мислиш за икономия - керамичните са избор. Но какво по добро ако имаш и двете. Доста пъти сме хапвали топла манджа, когато няма ток :wink:
unicata - специалист
stefan_mil4ev написа:
И аз мисля, че трябва да са комбинирани, ако ти свърши газта, да може да се до сготви храната. И ние готвим на газ у дома, и мога да кажа, че икономията е доста по - голяма в сравнение с тока. Котлоните на ток у нас са алтернативен вариант.
+1
с тия цени на тока, газта си е благодат

Тема "Електрически или газови котлони?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: