Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nv952 - майстор
Имам едно двоумение :?
Мисля че съм избрал правилният избор но все пак,няколко глави са по добре от 1. :|

Въпроса е следният.
При монтаж на ЛЕД прожектори какъв кабел се ползва. (100 % няма да е мостов :-D )
Първоначално си мислех за ШВПС,но разгледах из форума и СВТ 3х1,5 е използван за осветление от колеги.
Понеже ще го пече слънцето го бутам в РVС гофрирана тръба с UV защита.
Търся някви скоби за да прихвана гофрето за стената ама за сега не намирам.
В краен случай с една свинска опашка.
После ще имате възможност да видите снимки.
:)
fox_vt - майстор
И защо няма да е мостов :-D след като ще го слагаш в ув гофре :lol: Има едни дюбели с ухо за закачане на свинска опашка идеално за гофре.Ама си вземи и ув опашки :wink:

Ей тия дюбели черните цък
nv952 - майстор
fox_vt написа:
И защо няма да е мостов :-D след като ще го слагаш в ув гофре :lol:
Щото докато навра 10-15м вътре ще видя зор (може би :roll: )
Точно за тези дюбели си мислех :thumbs:
todortv - майстор
СВТ-то няма да уплътни на щуцерите.
PCL82 - майстор
NYY черен кръгъл гладък устойчив на УВ лъчи. Можи и със СВТ-С (черно) стига щуцерът да е подходящ и да уплътни добре.
nv952 - майстор
PCL82 написа:
Можи и със СВТ-С (черно) стига щуцерът да е подходящ и да уплътни добре.
Ок.
Първо ще видя дали СВТ-С уплътнява добре и ако не стане ще взема от NYY.

В сайта на филкаб дават за СВТ-С ...
Силов кабел с медни жила за напрежение Uo/U 0.6/1кV с обвивка, устойчива на светлинни лъчи и атмосферни влияния, за неподвижно полагане в ел. мрежи и инсталации.
Това значи ли че може да се сложи без да се прекара през гофрирана тръба. :?:
Според мен пак трябва да има гофра.

http://www.filkab.com/main/bg/products/ ... %D1%81/38/
Стиви - специалист
Не му трябва гофре извън сградата. Ще създаде повече проблеми и трудности отколкото ползи. Ще се чидиш как да го уплътняваш да не се пълни с вода и да не духа от другия край. Уплътни го и в двата края за да избегнеш конденз, ако другия край е в отоплявано помещение.
todor_kynev - напреднал
Слагай СВТ и не мисли,ако не уплътнява на щуцера яко силикон и си 6-точки.
ditronix - специалист
А бе вие не сте ли виждали светодиоден прожектор? От него си излиза 20-30 сантиметра кабел и никакво уплътнение не му трябва. Трабва му кутия, дето да свърже двата кабела- с тока и тоя от прожектора. И там да уплътнява, ако е възможно да се уплътни такава кутия изобщо.
fox_vt - майстор
Виждали сме виждали сме
Прикачен файл:
20130726_114231.jpg
Което ме навежда на следната фундаментална идея-не се вживявай в това уплътняване на кабела и отнякъде трябва тая вода да се изтича :lol:

Вижда се как е свързан прожектора външно (кутии хаха аматьори такива) и кабела който е използван :-D :-D :-D

Тема "Разни въпроси." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: