• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
johnity - напреднал
Здравейте! Искам да ви попитам тока от напрежението ли произлиза или напрежението произлиза от тока?
Моля Ви обяснете.... :)
toolegittoquit - майстор
Напрежението е разликата в потенциала между 2 точки. Токът е пренесени заряди за единица време. Няма напрежение, няма потенциална разлика, няма ток. В природата всичко се движи от място с по-висока концентрация/потенциал към място с по-ниска такава.
Ако напрежението е налягането, то дебитът на изтичащата вода през тръбата е тока. А нейният диаметър и препятствията по нея - съпротивлението.
stoianov_n - специалист
toolegittoquit написа:
Напрежението е разликата в потенциала между 2 точки...
Е тва е твойта тема.... :lol: :lol:
hidrazin - майстор
Мисля че за отговора е достатъчно да се погледне в ученика по физика за 7-ми клас.
:partyman:
moimoimoi - майстор
или по просто казано:
в един контакт когато няма включен консуматор има само напрежение
ток ще протече когато се включи консуматор
т.е. тока е следствие на напрежението
kozl - майстор
Философски погледнато въпроса и еб@ващ. Кое е първичното яйцето ила кокошката :?
Ето и моя философски отговор:
Напрежението е в основата на причината да има ток. А целта на тока е да еве мамата на напрежението :lol:
Или със словата на марксистко-ленинската философия: Напрежението и тока са свързани в диалектическа зависимост :?
toolegittoquit - майстор
kozl написа:
Философски погледнато въпроса и еб@ващ. Кое е първичното яйцето ила кокошката :?
Ако знаеш закона на ома, нищо не е философстване в случая.
Gnus - специалист
Напрежение има, когато се напълни казанчето на тоалетната. Но ток има когато дръпнеш връвката.
Последна промяна от Gnus на чет ное 26, 2015 10:33 am, променено общо 1 път.
gogo7777 - майстор
Напрежение има и когато бързаш за тоалетната :lol: ......протече ли тока става мазало. :lol:
shadow__01 - майстор
gogo7777 написа:
Напрежение има и когато бързаш за тоалетната :lol: ......протече ли тока става мазало. :lol:
Ако питащия е ученик или студент така ли да напише/каже на изпита? За мен ще е интересна реакцията на изпитващия/проверяващия.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Въпрос за Електротехници" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: