Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,имам проблем със този турски плафон.
https://www.masterhaus.bg/bg/products/o ... 27-isildar
Регистрира движението светва и изгасва веднага от известно време. Има регулация на времето за светене, но колкото и да регулирам нищо не става.
Вчера го разглобих и по платката не видях проблеми.
Не ми се дават нови 25 лева заради някой кондензаторче или подобно нещо за стотинки.
Някакви идеи?
Поздрави
nikolovvd - майстор
И си купи 2 енергоспестяващи ламБи, че ще опечеш всичко вътре.
Няколко съм монтирал такива и нито една не е отказала, точно поради горното. Слагал съм и LED крушки и луминисцентни. Само на едно място бях сложил обикновени крушки и то само една, но като видях че създава проблеми я смених. Идеята ми бе, че няма да работи повече от 2-3 пъти за 3 минути през нощта, защото е пред стаята на детето и като става нощем да не търси ключове в тъмното. Затова я направих със слаби крушки.
kozl - майстор
Може би светодиодни е най добре 2х6 вата. Енергоспестващите не отдават пълната си светлина докато не загреят и за пали/гаси (прекъснат режим на работа) аз ги считам за неудачни.
nikolovvd - майстор
kozl написа:
Енергоспестващите не отдават пълната си светлина докато не загреят и за пали/гаси (прекъснат режим на работа) аз ги считам за неудачни.
Определено е така. Има някой, които с паленето работят на 75% от максималната мощност, но повечето се палят с 30-40% и докато засветят на пълна мощност трите минути (колкото е максималното време на сензорите в плафоните) са изтекли и угасне. Тукмо са светнали като хората и ... шалтера до долу. :lol:
Duke_BG - специалист
за ишдар продават и резервни сензори - аз сменям само сензорите във входа
купувам ги по около 10-ина лева
Duke_BG - специалист
за ишдар продават и резервни сензори - аз сменям само сензорите във входа
купувам ги по около 10-ина лева

Тема "Проблем със Плафон със сензор 2 х 25W ISILDAR" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: