Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
HOT__SPOT - помощник
Здравейте,
Някой да препоръча относително ТОЧЕН измервателен уред на ел. енергия за контакт? Целта е да мери консумирана енергия на деаден уред. Мощност минимум 3000W - да става и за бойлер.

Приоритета е да е точен. Няма да откажа глезотийки като дневна/нощна тарифа, ценообразуване и тн, но ако не е точен...каква е файдата

В интернет намирам много на цени м/у 25/100лв, но цената сама по себеси не ми е критерии за точност и надеждност затова пиша тук ако някой има опит с покупки и използване на подобни уреди.
Благодаря предварително!
nikolov333 - майстор
Аз съм с такова . Измерва дневна и нощна тарифа и пази дневни, месечни и годишни отчети за консумация на уреда..
шоп - майстор
Вкъщи имам няколко такива
мерят до 16А
доволен съм от точността.

Прикачен файл

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.JPG
hidrazin - майстор
Всичко което е за контакт е точно но ОТНОСИТЕЛНО точно. :lol:
:partyman:
шоп - майстор
hidrazin написа:
Всичко което е за контакт е точно но ОТНОСИТЕЛНО точно. :lol:
:partyman:
Хидра, ценя много мнението ти.

За мен е точно. Имам едни вентилаторни конвектори, които на 1ва степен на вентилаторите по каталог ги дават 30 вата. Бях мнителен и не вярвах на мултицета.
Ми с тези измерватели засичам точно 30 вата. Мен точността ме устройва. Точно заради тези конвектори запупих измервателните уреди. Не претендирам за 100% точни лабораторни изследваня, но и изискването на топикстартера да засича бойлер според мен ще е на 99% точно.
lyubohar - майстор
Интересно ми е как ще мери консумацията на бойлер ако е на твърда връзка.
Моят е на твърда връзка в кутия с ключ за бойлера и контакт.
hidrazin - майстор
Как, как, ами с токов трансформатор. :-D
Общо взето тези измервания са напълно безсмислена игра в стил чичо Скруч.
И като видиш че бойлера ти лапа по 30 кинта на месец кво?
Сетих се - спираш с къпането! :cool:
:partyman:
HOT__SPOT - помощник
При мен е по скоро МакГайвър не чичо Скруч :))
В едната стая се грея с 3kW конвектор на Airelec. Имам вътрешна изолация вата по стените и фибран на тавана. Печката се включва и гаси сама с термостата и поддържа 22 градуса в стаята. Не работи много като време, все пак изолацията е хубава. Но ми е мн чудно като се включва на каква мощност работи, също така и колко често се включва и подобни технически параметри. Цената е ясно че ще я платя независимо дали мера или не :))

В близкия ел. магазин ми казаха че ще докарат такива:
https://www.tashev-galving.com/files/ma ... %20711.pdf
https://www.amazon.de/Brennenstuhl-Ener ... B007459MH6
за м/у 30-40лв. Мисля да взема такова. Така като чета колегите какво пишат май точността не е проблем за подобни устройства.
iliya_i - майстор
HOT__SPOT написа:
Цената е ясно че ще я платя независимо дали мера или не :))
И като я премериш к'во? Сега дали ще я мериш точно или с +/- 5% има ли заначение :?
Щото по-голяма разлика ще ти дойде от това дали навън е -5 градуса или +5 градуса.
Та като я премериш, какво смяташ да предприемеш - спираш отоплението [-(
А цената на самото устройство ти е консумацията която ще премери за около месец :-D
HOT__SPOT написа:
В едната стая се грея с 3kW конвектор на Airelec. Имам вътрешна изолация вата по стените и фибран на тавана. Печката се включва и гаси сама с термостата и поддържа 22 градуса в стаята. Не работи много като време, все пак изолацията е хубава. Но ми е мн чудно като се включва на каква мощност работи....
Като се включи работи на 3kW, като се изключи на 0kW, а колко често се включва и за колко времеработи зависи от външната температура и топлоизолацията на помещението.
Последна промяна от iliya_i на вт яну 30, 2018 8:29 pm, променено общо 1 път.
HOT__SPOT - помощник
Точно това написах че въпроса не е да "предприема нещо" от финансова гледна точка, въпроса е чисто любознателно технически.

Тема "Измерване на ел енергия на даден уред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: