• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krakajabel - помощник
Здравейте , един приятел ми подари компресор 25л , но му липсва пусковия кондензатор. Компресорът е Airmax. Идеята ми е дали някой не знае стойността (ако има подобен такъв) или формула как да си изчисля какъв кондер ми трябва? Предпочитам да се помъча с формулата... :lol: :-D
lov - майстор
По лесно е да беше снимал табелката на двигателя и тогава да гадаем.
Врачките и баячките са в отпуск.
На Хидрата шарения боб бил на привършване ще се чака май до новата реколта :?
krakajabel - помощник
Ако е имаше табелката надали щях да питам.. :) Просто се надявам , че някой има такъв :) :shock:
lov - майстор
И пак я караш напред с рогите. :?
С това което си дал компресор 25 литра Airmax само господ може да ти помогне. Какво очакваш да почна да диря с търсачката видове модификации и да гадая кой е конкретния модел който са ти подарили.
Снимай компресора двигателя и показвай. А и какви формули дириш след като не знаеш параметрите на двигателя.
krakajabel - помощник
Нещо не разбирам кой е кара "напред с рогите" :?: Врачки , баячки, боб трудно е да се каже като нормален човек ли? :? :? По принцип ме интересува формулата , за това се изразих грешно , да :)
lov - майстор
Добре, де как да те накарам да разбереш какво трябва да свършиш преди това за да ти се отговори адекватно.
двигател мощност-???
обороти -???
номинален ток -???
тип на двигателя за да разберем с какви кондензатори е дали е само с пусков или работен щото може и да е и с двете. Май повече те мързи да свършиш нещо от колкото да си чешеш пръстите по клавиатурата.
Като се появи един такъв като тебе какво очакваш хвърляме боба баем гадаем и му решаваме всичките проблеми от раз. Ма сега боба не ще да каже дори и какъв ти е модела компресора.
Аз бях до тук въпреки имах желание да ти помогна но явно ти нямаш такова желание ни иначе си упорит. Ако до сега не си разбрал че за да получиш нещо трябва първо и да дадеш здраве му кажи.
fikata - майстор
krakajabel
Доколкото си спомням твоят компресор 25 L е с двигател 1.8 kW и има само пусков кондензатор/няма работен/
Практически,когато няма данни на табелката на двигателя за стойността на пусковия кондензатор избира се кондензатор:
6 -7 µF /микрофарада/ на 100W електрическа мощност на двигателя.
т.е 60-70 µF на 1 kW ел.мощност на двигателя,
като кондензаторът не трябва да е за напрежение по ниско от 450V.

Ако пусковата намотка се използва постоянно включена като спомагателна към работната намотка, тогава капацитетът на този кондензатор трябва да е 2 , 2.5 до 3 пъти по малък.
Предпочитам да се помъча с формулата.
Формула няма да ти помогне, защото капацитетът зависи от конструктивните особености на двигателя, неговия пусков и номинален въртящ момент, обороти, мощност и т.н.
Практически,когато липсват данни от производителя се ползват ориентировъчно горните зависимости /капацитет за единица мощност/ и оптималния резултат идва по опитен път.
krakajabel - помощник
Към колегата lov - да кажем , че не ме мързи примерно съм бил на работа. Снимката ти е качвам специално заради теб, знам много добре какво ми трябва, като го нямам аз ли да хвърля боб какъв е мотора? Няма никакви табелки, няма нищо - на компресора има лепенка Airmax и нищо... Благодаря ти за желанието ,но мисля че съвсем нормално да пишеш не би било проблем , ако толкова Ви дразни моята тема ще помоля да бъде изтрита? Благодаря и на fikata :) Табелката по-принцип е отзад, но следа от нитовете и нея никаква...

Прикачен файл

DSC_9903.jpg
lov - майстор
Не напротив не ме дразни но няма как да съм сигурен за кой точно модел става на въпрос. Колегата кара по спомени, а аз с такъв не съм имал работа но го разбрах вече от снимката. Но пък повярвай ми има кой да попитам.
Син ми е но ще ми тегли една дългосвиреща ако си задам въпроса така както почна в началото. :)
Говорим за техника и трябва да си конкретен защото има и много изненади.
krakajabel - помощник
Ами благодаря , но ще пробвам на харизан кон .... Снимката се забави, тъй като си ходя на обяд , но имам време да хапна и да се връщам на работа :) Реално аз не описах нещата явно правилно т.е твърде постно описание дадох на ситуацията, за което се извинявам на всички :)
  • 1
  • 2

Тема "Пусков кондензатор за компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: