• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Бате Иво - напреднал
Здравейте,от известно време пералнята пере 4-5 минути и на дисплея изписва,че програмата е завършила. Това го прави на всички програми. Когато се пусне само на центрофуга няма проблеми изкарва докрай.Къде да търся проблема?
torbalan - Дървен философ
Как стои въпроса с гаранцията?
shadow__01 - майстор
съб апр 13, 2019 8:29 pmБате Иво написа:
Изтекла е
Вероятно е платката. Има сервизни техници ходят по домовете, но ако е платката ще ти каже за нова или рециклирана.
plamen6703 - майстор
съб апр 13, 2019 8:12 pmБате Иво написа:
Здравейте,от известно време пералнята пере 4-5 минути и на дисплея изписва,че програмата е завършила. Това го прави на всички програми. Когато се пусне само на центрофуга няма проблеми изкарва докрай.Къде да търся проблема?
Ако си решил да жертваш пералнята, отвори я, свали електронният модул, огледай за изпражнения от хлебарки каквито предполагам няма да липсват, почистя я хубаво със спирт и пробвай отново да видиш какво се случва! Като я сглобиш трябва да заработи поне както е била преди да я "ремонтираш" :wink:
Ремонта на платката е около 30-35 лв. :partyman:
Бате Иво - напреднал
Хлебарки няма, но това не пречи да пробвам да почистя платката.После със сигурност ще е ясно дали съм я пожертвал :-D
plamen6703 - майстор
Пробвай и ако резултата е какъвто си мисля, да не вземеш да се вържеш да викаш някой сервизен тенекеджия у вас да ти предлага вариант с "рециклирана" платка само за едни 80 лв. :roll:
По-добре помисли за варианта нова пералня, да не ти гори джоба два пъти :wink: ! :partyman:
torbalan - Дървен философ
Ако ще я чистиш и си наясно какво е "електролитен кондензатор", заслужава си да ги смениш, ако има такива...
Бате Иво - напреднал
за кондезатора съм наясно какво е,утре ще я мъча да видя какви ще ги свърша
plamen6703 - майстор
Дано си наясно да не сменяш електронни компоненти по платката :wink: ! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с пералня ОК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: