Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
нед окт 20, 2019 3:47 pmvassilk написа:
Много благодаря!

Сега... самия инвертор с какво се контролира, така че да се "програмират" 3 възможни степени (50%, 75%, 100% - примерно)? Някой спомена джойстик, но какво точно има предвид? Моля за по-конкретна информация - най обикновен потенциометър или имат контролен вход 0-12v?
На самия инвертор си има дисплей и бутони.Останалото е четене.Може да му зададеш не само 3 степени(обороти) а доста повече фиксирани.В книжката ясно и точно е описано как.
Има варианти как да се случи това примерно може с пакетен превключвател, няколко степенен ....
lov - майстор
Събери си нещата и тогава питай как да го настроиш. Трябва точния модел защото има по някога нюанси в настройките. Иначе има ръководства но си трябва четене. Инверторите имат много гъдели и само с няколко приказки няма как да се преразкаже нещо дето е 2-300 страници само за един производител. Може да се управлява по много начини. С потенциометър, с бутони педaли, програмно и каквото се сетиш още, пък ако искаш и през нета. Е през нета не всички го могат :-D
Ето как е направено едно стругче
http://www.e-kak.info/forum/viewtopic.p ... 0%BE%D1%80
На клипчето е с по стар модел инвертор, и в момента е с такъв от линка в алито но малко по мощен. Стругчето го ползвам често за да тествам и ей такива китайчета колко даянят :lol:
В тубата имам и други клипчета та порагледай в профила и ще разбереш доста неща. Даже има доста други автори с подобни образователни клипове.
koveslav - майстор
съб окт 19, 2019 8:22 pmшоп написа:
Един приятел преди време правеше...
Куплираше ги с вариатор.
+1!!!
vassilk - помощник
Супер. Точно това ми трябваше, благодаря много за информацията. Като пристигне инвертора ще пиша ако има нещо, ще търся или измисля начин да се контролира с крак.

Тема "Контрол на оборотите ЕЛ-ПРОМ двигател" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: