Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
andon1980 - специалист
Здравейте колеги, не разбирам и имам следния въпрос. Има обект в планината , на който няма ток. Искам да закарам там юпс , с голям външен автомобилен акумулатор, за да вървят 3, 4 крушки , рутер и ако може малък телевизор и 12 волтов хладилник. Телевизора и хладилника са екстри, може и без тях. Има ли такъв юпс, може да си нося зареден акумулатор , мястото е достъпно с джип , не искам юпс да го зарежда. Може ли , на каква цена ще е и колко време ще държи с акумулатор 70- 100 А?
hidrazin - майстор
съб май 23, 2020 9:03 pmandon1980 написа:
за да вървят 3, 4 крушки ... колко време ще държи с акумулатор 70- 100 А?
За крушки не ти трябва UPS - вземи си такива на 12 волта.
Тези 4 крушки ако са по 10 вата, то акумулатор 100Ah ще издържи да ги захранва около 24 часа.
За рутера също не ти трябва UPS - голяма част от рутерите са на 9 или 12 волта - дмек също може да го захраниш директно.
:partyman:
torbalan - Дървен философ
Крушките може и да са LED, ще изкара по-дълго...

Ама все от нещо трябва да се зарежда...
hidrazin - майстор
съб май 23, 2020 9:20 pmtorbalan написа:
Крушките може и да са LED, ще изкара по-дълго...
Че кой е говорил за други??? Ще изкара колкото писах а не по-дълго.
По-дългото е силно пожелателно... :-D
:partyman:
P.S. EDIT:
Абе 4 ламБи 12 волта с нажежаема жичка по 10W ще изкарат повече от 4 LED ламБи по 10W на 12V с драйвер.
Разбира се това пренебрегвайки някои други параметри. :-D
Общо взето "идеята" е доста скъпа и в същото време ... много кофти.
andon1980 - специалист
А тв и хладилник?
nikolov333 - майстор
Хладилника на газ, а тв на телефона или на лаптопа.. :-D
andon1980 - специалист
Ако някой е ползвал , да ми препоръча поне някакъв юпс, да имам като резервен вариант. Иначе ще опитам със акумулатори , на първо време
Antonii - майстор
Хората отдавна са го измислили и ползват преносими генераторчета на 1kW. Такива се ползват за захранване на хладилниците със сладолед по съборите и са сравнително безшумни.
Вярно, че хубавите са си цифра, но си струват парите, то и истинските хладилници на 12V са от 1000лв нагоре. Под истински си има предвит тия с компресор дето ако искаш правят до -18.
За другите един кашон с няколко бутилки замразена вода, върши същата работа и то няколко денонощия.
andon1980 - специалист
нед май 24, 2020 8:44 amAntonii написа:
Хората отдавна са го измислили и ползват преносими генераторчета на 1kW. Такива се ползват за захранване на хладилниците със сладолед по съборите и са сравнително безшумни.
Вярно, че хубавите са си цифра, но си струват парите, то и истинските хладилници на 12V са от 1000лв нагоре. Под истински си има предвит тия с компресор дето ако искаш правят до -18.
За другите един кашон с няколко бутилки замразена вода, върши същата работа и то няколко денонощия.
Нека да внеса малко пояснения. Иска ми се с една машинка , да направя няколко задачи. Зимата , понякога в другата къща спира тока, а тук отоплението е с камина и помпи. Ще ми се с този юпс и голям акумулатор , ако се наложи да го прехвърлям и там при аварийна ситуация. Между другото рутери, с който съм в момента е 12 v, 1A. Ще може ли да се връзва към акумулатор и то посредством какво устройство?
nikolov333 - майстор
Директно..не ти е нужно устройство, но аз бих ползвал "бисквитка"за рутер, понеже са малки, мобилни и със собствена батерия на 3.7V. За нея ще ти трябват 5V за зареждането и. На язовира имах фургон в който всичко беше на 12V и ползвах 5V -ви USB зарядни за авт.запалка с ей такива разклонители.. https://neshto.bg/138-%D1%80%D0%B0%D0%B ... -0120.html

Тема "Юпс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: