• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
velas - специалист
вт сеп 14, 2021 6:53 amfloydogi написа:
Аз силно се съмнявам прахосмукачката да консумира 1500W. Я виж по-добре какво пише на табелката някъде отдолу.
Е колко да консумира?...
На прахосмукачките рекламираната мощност е именно консумираната, а не всмукателната, която е няколкостотин вата.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - специалист
вт сеп 14, 2021 2:03 pmvelas написа:
вт сеп 14, 2021 6:53 amfloydogi написа:
Аз силно се съмнявам прахосмукачката да консумира 1500W. Я виж по-добре какво пише на табелката някъде отдолу.
Е колко да консумира?...
На прахосмукачките рекламираната мощност е именно консумираната, а не всмукателната, която е няколкостотин вата.
Ам колко, доста по-малко.
Пример: Като ми изгоря прахосмукачката: отвън пише 1800W, но на мотора пише 1200W.
Отделно си има симисторен регулатор на мощност. Ако не я дъни до дупка може спокойно да кара на половината мощност.
muhala - майстор
Като купих апартамента заварих контакт захранен от фасунгата, там където се завиват кабелите. Това работи вече 5 години. Пускам циркуляр, прахосмукачка, фреза и тн. Ядове не е имало. 6 ампера не са кой знае колко много .
chapara - майстор
Айди бее, еле ако по време на строителството някой е направил така че да не минава и през електромера ти, тогава стотинки, но сега левове. Казвам го от лични наблюдения на повече от 40 такива изпълнения, просто контакт на никакво място 😁😁😁😁👍Изобретателен е българина, особено ако го отърква в чуждо дупе😂😂😂
velas - специалист
вт сеп 14, 2021 5:50 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Ам колко, доста по-малко.
Пример: Като ми изгоря прахосмукачката: отвън пише 1800W, но на мотора пише 1200W.
Отделно си има симисторен регулатор на мощност. Ако не я дъни до дупка може спокойно да кара на половината мощност.
А измервал ли си реалната й консумация при пускане, постоянна работа и натоварване?
Hoвoceлckи - майстор
Както обикновено - леко преекспонирате проблемите. Да споделя какво видях наскоро в швабско: чисто ново строителство на къща; във всяка стая осветление и контакти - на един токов кръг с кабел 1,5 кв мм, "на влез-излез" (от единия - в другия). Имат практиката под вскеки ключ за осветлението да има контакт. И от него се захранва самото осветление. На снимката не се вижда съвсем точно това, което казвам, но това имам ...

Прикачен файл

IMG_20210831_102310_HDR.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Отчита фаза при развинтване на крушката" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: