Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
защто ми свети фазомера на занулен контакт отстрани на пластинките а на таблото нищто не свети не е хлабава връка проверих помогнете.blagodariq predvaritelno.
manolito - специалист
Разкачи от контакта двата проводника и провери дали нулата ти е на занулителните пластини.
georgiarg - специалист
Ако свързването на контакта е правилно най-вероятно става въпрос за появяването на някакъв потенциал в нулата, който е достатъчен за да светне фазомера.
Palawnik - специалист
И сега се почват въпросите.
Колко жила има кабела 2 или 3?
Провери ли свързването на контакта?
Колко контакта са на този кръг?
В другите контакти от същия кръг има ли го този дефект?
Какво е включено в другите контакти? Печки компютри?

Отново и отново апелирам към точни въпроси. Моля се да се дава повече информация. В противен случай трябва да гадаем или както аз правя да хвърлям боб за да разбера каква е ситуацията.
Проблема може да е породен от поне 10 причини. Като се започне от грешно свързан контакт, та се стигне до прекъсната нула.
georgiarg - специалист
Колега Palawnik, предполагам, че хората които поставят въпросите не са наясно с правилата при изграждане и поддържане на ел.инсталации.
И най-вероятно чрез въпросите си, които се предполага да стават все по-конкретни с всеки следващ да отстранят или поне да локализират проблема.
robi72 - помощник
имам фазомер които свети навсякъде!!!!!!!!!
robi72 написа:
имам фазомер които свети навсякъде!!!!!!!!!
щом свети навсякаде иди в магазина вземи 1 проводник и да видим даи ще светне?
колета georgiard сажелавам но ас на ден изграждам роне 5 или 6 апартамена и сам наясно с правилата при изграждане и поддържане на ел.инсталации от осветлението до последния контакт и с колегите сме обсъждали проблема ми но исках да видя и други мнения кабела има 2 жила от старите инсталации е за сажеление проверих свързването на контакта но е наред на този кръг са 3 контакта и те са свързани както трябва v drugite kontakti go niama tozi defekt v grugite kontakti sa vky4eni edin televizor i edin radio 4asovnik pe4ki niama nikakvi i na drygiq mi e ps-to no mi sleti fazomera no sam s razklonitel s povi6ena za6tita i neznam v kraen sly4ei da ne e ne6to ot nego i as se samniavam da ne e prekysnata nylata na tabloto dolo za6toto predi 6 meseca be6e se preksnala i mekite vryki na boilerite na celiq blok goriaxa i miri6exa no u6 evn go opravixa problema no do kolko e sigorno edin gospod znae samo no kolega georgiarg sega ve4e sam saglasen s teb 4e moje i da e някакъв потенциал в нулата, който е достатъчен за да светне фазомера. izviniavam se 4e pi6a na latinica no mi e po lesno za6toto taka sviknax sori :? :lol:
hygro - майстор
nokia_87 написа:
izviniavam se 4e pi6a na latinica no mi e po lesno za6toto taka sviknax
Искам да те помоля, въпреки навиците, да спазваш правилата на форума и да пишеш на кирилица. Маймуницата се толерира само в краен случай, а твоят не е такъв.
добре ще се ростарая за напред

Тема "за маистори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: