Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
пон яну 09, 2023 10:03 amjuvesan написа:
.....
Гложди ме въпроса : какво , дявол да го вземе става, ако минеш НАД максималният ток , но си ПОД тока на късо в каталога ? :? :?
:) За да минеш над максималният ток трябва да прекалиш с максималното напрежение (вече ти го казаха).

(Как се дефинира ток на късо съединение?) За да достигнеш тока на късо съединение трябва полупроводниците във входната верига да са станали ЦЕЛИ проводници :-D . Процеса изобщо не е плавен. Всичко става много рязко и не подлежи на плавен контрол.

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
пон яну 09, 2023 8:41 pmtzetz009 написа:
За да минеш над максималният ток трябва да прекалиш с максималното напрежение (вече ти го казаха).
В конкретния случай (с инверторите) това не е вярно!
Пък и не само с инверторите...
:partyman:
juvesan - специалист
пон яну 09, 2023 8:41 pmtzetz009 написа:
пон яну 09, 2023 10:03 amjuvesan написа:
.....
Гложди ме въпроса : какво , дявол да го вземе става, ако минеш НАД максималният ток , но си ПОД тока на късо в каталога ? :? :?
Всичко става много рязко и не подлежи на плавен контрол.

:partyman: :partyman: :partyman:
Офтопик: Някога дигнах един 250 амперов....оказа се, че според някои синия цвят е нула и наличие на жълто зелен нищо не значи....син -0 , другите -фази .....беше велико преживяване....не си представях, че нитовете на една присъединителна лайсна могат да заприличат на точкова заварка...всеки от тях.... :partyman: :toimonster:
. Лятото ще имаш леки допълнителни загуби - вероятно по-малки от 0,5%
На двата входа по 5 панела от посочените.
Успех!
Отчитайки, че се бях наканил на 2стринга по 4 панела...правят едва 196 волта и далеч от идеалното разположение....и тези проценти са съмнителни... :partyman:
juvesan - специалист
Завършека....след достатъчно умуване, туткане и чудене...ми направиха оферта новият ;) 2стрингов, 14 амперов заместител ....на същата цена....закупих го, монтирах го заедно с лимитера и....слънцето свърши. Беше полезно поне да видя, че на стринга с95 волта, въпреки това, че се намира под 120 волтовият праг на мррт се генерира енергия...смешно малка в мъглата, но ще изгрее Райко :drinkers:
Благодаря на всички, които помогнаха всичко да ми изкристализира :partyman: :partyman:

Тема "Характеристики нa DC входа на инвертор" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: