• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
100-qnov - напреднал
Здравейте. Замина си мотора на пералнята и се оказа,че имам друг,който е същия като марка,но различен модел. Стария мотор е с 8 клеми-2-таходатчик,2 от четките и 4 които идват от статора. Този който имам сега има само 6 клеми-2 таходатчик,2 четки и само 2 от статора. Може ли да се замени или не и тези допълнителни 2 клеми от статора да не са от термодатчик на стария мотор?
hidrazin - майстор
Няма кой да гадае. Моторите си имат табелки и на тях пише моделите...
:partyman:
100-qnov - напреднал
чет дек 21, 2023 6:12 pmhidrazin написа:
Няма кой да гадае. Моторите си имат табелки и на тях пише моделите...
:partyman:
Да,затова съм написал,че марките са еднакви,но различни модели като номера. Разликата е с тези 2 кабела по-малко от статора.
bigdragon - майстор
:-D :-D :-D
Тя таз пералня ще излезе много секретна :?
100-qnov - напреднал
чет дек 21, 2023 6:34 pmbigdragon написа:
:-D :-D :-D
Тя таз пералня ще излезе много секретна :?
Мисля,че от въпроса ми се разбира,че няма значение от марката на пералнята,а само моторите ме интересуват. Иначе пералнята е марка Океан
zz_stefanov - майстор
ми аз съм карал три служени коли от една марка Румстър, Фабия и Рапид, не разбирам защо имаше разлика. :)
Последна промяна от zz_stefanov на чет дек 21, 2023 6:54 pm, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
чет дек 21, 2023 6:42 pm100-qnov написа:
чет дек 21, 2023 6:34 pmbigdragon написа:
:-D :-D :-D
Тя таз пералня ще излезе много секретна :?
Мисля,че от въпроса ми се разбира,че няма значение от марката на пералнята,а само моторите ме интересуват. Иначе пералнята е марка Океан
какво ти се разбира от въпроса? Моторите са различни модели. Дори и да има някаква съвместимост, нали трябва да дадеш тук точните модели за да може някой да ти помогне.
С ченгел му вадиш инфото, че и недоволен.
hidrazin - майстор
чет дек 21, 2023 6:42 pm100-qnov написа:
Мисля,че от въпроса ми се разбира,...
Разбира се че трябва да я закараш на сервиз.
Особено пък след като ТОЧНИТЕ модели на моторите и пералните са тайна.
:partyman:
100-qnov - напреднал
чет дек 21, 2023 6:54 pmzz_stefanov написа:
чет дек 21, 2023 6:42 pm100-qnov написа:
чет дек 21, 2023 6:34 pmbigdragon написа:
:-D :-D :-D
Тя таз пералня ще излезе много секретна :?
Мисля,че от въпроса ми се разбира,че няма значение от марката на пералнята,а само моторите ме интересуват. Иначе пералнята е марка Океан
какво ти се разбира от въпроса? Моторите са различни модели. Дори и да има някаква съвместимост, нали трябва да дадеш тук точните модели за да може някой да ти помогне.
С ченгел му вадиш инфото, че и недоволен.
Selni -24001P05 и Selni-24002P13
Сега по-добре ли се разбира? Интересуват ме само тези 2 кабела в повече на единия мотор каква роля играят. Това беше и въпроса
Andri01 - майстор
Google! Отваряш го и търсиш схема на ел. двигателите. В противен случай друг ще го отвори и...отидоха 20 страници с тъпи съвети. Това е в случай,че разбираш от електротехника.
  • 1
  • 2

Тема "Мотор за пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: