• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Здравейте,
Може ли от стоене без ползване, да се повреди ел.двигател.
Питам защото пуснах една трифазна машинка след 10-на години и тя грее и защитата изключва. Мерих между намотките, има еднакво съпротивление, към корпус няма. Набедих защитата, но като я игнорирах и пуснах мотора директно без нея.....същата работа, мотора загрява за около минута-две.
Механичен проблем изключвам, оста се върти нормално.

Имам същите мотори сигурно са 7-8 броя, работят си без проблем.

Утре ще ви го снимам. По табелка може да се свърже триъгълник или звезда, но в клемната кутия има само три шпилки и три кабела :shock: . Отворих кутиите и на още два мотора...и те са така.

Идеи или предположения ще са ми от полза.

:drinkers:
ivanovbg - майстор
:?
Последна промяна от ivanovbg на ср яну 17, 2024 3:24 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
Може, от влага е пробила изолация межди навивки най вероятно.
gogo7777 - майстор
Минава ми през ума и това. Ама много малко вероятно е.
:?
:drinkers:
ivanovbg - майстор
ср яну 17, 2024 3:39 pmgogo7777 написа:
Минава ми през ума и това. Ама много малко вероятно е.
:?
:drinkers:
Ако нещо лае, има 4 лапи и опашка най вероятно е куче, колкото и малко вероятно да изглежда :-D
Andri01 - майстор
Лагерите греят ли? Да не са изсъхнали? Ако можеш провери изолационното съпротивление с мегер .
gogo7777 - майстор
Не са лагерите. Топлината започва от статора към корубата.
Нямам мегер, нито токов траф да го включа през мотора Абе май отивам на специалист и пренавиване или изхвърляне :)
Andri01 - майстор
Той ще провели изолацията ,трябва да има мегер. Да не е влажен вътре? На сухо ли е стоял. Цепачката ми стоя от миналата зима под навеса на открито,но двигателят и е в ред.
gogo7777 - майстор
На сухо е стоял и сега е на сухо. Не е там заровено кучето.
:axe:
ESPACE - майстор
И аз вчера на един двигател му смених лагерите, че предния беше заминал. Пускам го, изключва защитата. Намотките му еднакви с разлика две-три десети, няма пробив между тях или към корпус. Обаче тока през едната намотка двоен спрямо другите две. Двигателя тръгва в звезда и превключва в триъгълник. И в двата режима тока през едната намотка е двоен на другите. Оставих го да работи, мислех че ще изгори за 10-15 мин, а той си работи вече повече от денонощие.
ср яну 17, 2024 3:05 pmgogo7777 написа:
Утре ще ви го снимам. По табелка може да се свърже триъгълник или звезда, но в клемната кутия има само три шпилки и три кабела :shock: . Отворих кутиите и на още два мотора...и те са така.
Идеи или предположения ще са ми от полза.
Пренавивани са.
  • 1
  • 2

Тема "Трифазен мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: