Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pavelvasilev - специалист
Привет, има ли тук колеги сред вас да ви е хоби или просто за кефа да карате и да се занимавате с RC коли, покрай моя син на 7 г. че все кара такива колички но детски не RC коли, та се запалих да карам такава но RC количка на дърти години, признавам си че от дете ми е било мечта и реших да си начеша крастата а и сина покрай мен да го науча да кара, да го разучва и да го кара в един момент на ниво със истинска хоби количка Smile

Доста четох из форумите за такива колички, но за съжаление нямат почти никаква активност от доста време, предполагам че са се ориентирали към ФБ групи, след доста четене и клипчета, се спрях на тази първа количка със безчетков мотор - MAVERICK QUANTUM XT FLUX 80A 1/10 4WD BRUSHLESS STADIUM TRUCK , като поръчах и 2бр. по-добрите 3S LiPo батерии и умно зарядно със микропроцесор - Redox GAMMA DUO Charger with built-in power supply, разбрах че LiPo батериите са много капризни по отношение при заряд и задължителен процент разряд при дълго съхранение когато не се ползват, та реших да не спестявам от умно зарядно.

Това е количката:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Батериите LiPo S3:

Изображение

Умно зарядно:

Изображение

Контролера:

Изображение

Ще се радвам ако има сред вас колеги, които се занимат с такива колички да обменя малко опит с вас?
yanko78 - специалист
Аз се каня от доста време, но на такива с “бензиново” моторче или там с каквото гориво вървят. Гледал съм няколко пъти как някой ги кара и много ми допадат. Все още се мотая и не съм скочил. Бих получил съвети и мнения и за тях.
radius - майстор
И аз преди 15г. си взех една Duratrax Vendetta 1:18. Сега няма батерии и все се каня да и купувам литиеви със зарядно, че моята беше с Ni-MH 2/3АА странен стандарт. Внимавай при удари в бордюри и подобни, че носачите и щангите не са много здрави на бой. Иначе за мен количката е много по-кеф от дрон, но нямам доказателства, така е за мен.
brum - майстор
Карам две Mini-Z-ки. Те са 1:28 - съвсем дребни. Хвърчат като бесни, имат си тунинг мотори, окачване, имат и различни гуми за различни ситуации. Едно време карахме на мокет с писти от маркуч, сега карам между краката на масата в опит да избягам от 3 деца дето ги гонят :) . От 2-3 години повече прашасват и по-малко се карат.
pavelvasilev - специалист
Сетих се че нямам даже ключ с който да сваля гумите, та си поръчах следните неща за подръжката на RC количката:

Ето списък с нещата които поръчах:

1. Комплект 500бр. Крепежни елементи, гайки, болтове и др. за поддръжка и ремонт на RC Коли и Модели

2. Стойка / Стенд за ремонтиране на RC Коли Върти се на 360°

3. Инструмент за изваждане на пинион / зъбно колело от мотор

4. Лепило за болтове GPX Еxtreme

5. Комплект 115 части Отвертка Битове и Аксесоари за RC Модели и Електроника

6. Многофункционален ключ за RC Коли 5.5, 7, 8, 10, 17mm

7. Мини менгеме часовникарско

Чакам да ги получа тия дни, дано да са с прилично качество, ще ги видим
bigdragon - майстор
От 1978 година се занимавам с моделизми.
Основно с авиомоделизъм. Първия си RC планер
направих през 1985 година, с апаратура Signal от ГДР.
Сега им викат дронове...


По темата.
Колички също карам.

Така е след екшън:
Прикачен файл:
Hfb1.jpg


На АВТОМИВКАТА
Прикачен файл:
Hfb2.jpg
pavelvasilev - специалист
#kozl - Мерси за препратката, но няма актуална информация към днешна дата, та нека тази тема да се счита за нова :)

Колеги, с тези хоби коли наистина е много зарибяващо, много си харесах да имам и един великолепен джип катерач, наясно съм че се движи с бавна скорост нарочно, за пресечен терен, бавни, бързи, преден и заден диф, заключване на дифа и мн. възможности, обмислям да си имам и тази играчка за пресечен терен, а най-хубавата част е че с него можеш да го караш и в къщи като му измислим със сина препятствия, също и на близкия парк, на двора, навсякъде където има интересен терен за преодоляване.

Ето снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
pavelvasilev - специалист
Понеже не съм имал досега вземане-даване със LiPo батерии, полека лека почвам чрез четене и гледане на клипчета да разбирам някои техни особености, но друго не ми стана ясно, батериите сега са заредени и са в сторидж режим, това нали е за в случай при дълго неизползване на батериите?

Друго, примерно решавам че утре ще карам количката, ако я заредя на режим - балансирано зареждане, колко време или дни е безопасно да стои заредена без да я ползвам, вярно ли е че само един ден се препоръчва да стои заредена максимум ако не се ползва и ако по някаква причина не я използвам в рамките на деня, ще трябва да я сложа на зарядното и да задам на зарядното режим Сторидж като този режим ще я пък разреди до безопасни стойности?

Също така как ще разбера докато карам количката, че батерията спада до под критичния минимум волтаж? Колата ще има ли звуков сигнал или светлинен на контролера, или просто като видя че се движи по-бавно значи батерията е изтощена, че това също не го виждам в упътването?

Тема "Електрически хоби RC коли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: