• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
yasoo - специалист
Ето и примерното чертежче на кухнята което съм си измислил за момента. Приемам всякакви съвети, критики, препоръки....

Изображение

В по голям размер тук: http://i167.photobucket.com/albums/u127 ... OK_006.jpg
yasoo - специалист
Финал!
Най накрая приключих :partyman: Вече в напълно завършен вид бъдещата кухня.... поне помещението за нея де :-D До някоя и друга седмица се надявам, че ще ви покажа снимки и със самата мебелировка :)))

Изображение

Изображение
rockwall - майстор
1 въпрос : пералня ?
2 въпрос : имаш ли контакти под плота за хладилника и печката и т.н., че на снимката май не
виждам ?

Ако си пропуснал - все още можеш да копаеш (или дори само да пуснеш кабели за разклонители към местата на уредите ПОД ПЛОТА, преди да са ти дошли мебелите, за да не ти висят ненужно ВЕЧНИ щепсели отгоре на плота

3 въпрос
: Нямаш плочки над плота -явно ще слагаш ламинат и на стената ???

(ако е така може да ти е по-лесно с изваждането на кабелите до местата на уредите)

4 въпрос
: ТОВА ламинат ли е на пода ??? Не мога да повярвам :roll:

5 въпрос
: ти по принцип така добре ли се справяш или сега случайно ти се е получило ?? :supz:

Поздравления
FMaster - специалист
Имам доста забележки по шкафовете и чекмеджетата, разпределението и използването на пространството! В този си вид не е функционална, и не е правилно разпределена, това не е проект на професионалист в областта на проектирането на кухни, консултирай се ... !!!
yasoo - специалист
rockwall написа:
въпрос....
Мерси мерси :)))
Значи с 2 думи по ред на номерата.....
1. Пералня.... еми точно зад тази стена има една малка пак толкова голяма стаичка която в момента се ползва за килер... в последствие ще е перално помещение... няма смисъл в тази малка кухня да слагам и пералня... първоначално щеше да е тук, даже съм изкарал и изводи за нея както се вижда, но се отказах :)))
2. Има усилени контакти и за фурна и за котлони... на някои от снимките от предишната страница се виждат, в килера отзад има даже отделно табло за всичко поотделно.
3. Нито плочки, нито ламинат.... кухнята ще е с цял плътен гръб по цялата стена бяло ПДЧ-гланц
4. Дам, ламинат е... съвсем нова серия на Кайндл... тамън го бяха докарали в магазина... направо се учудих като го видях... страхотен е :)
5. Еми май ми се отдава хихихихи както вика майка ми бил съм си сръчко :-D Дали не съм сбъркал професията хихихи
Не случайно избягвам да пускам "майстори" в къщата.... 80% от тъй наречените майстори и фирми си оставят ръцете... а аз съм си малко перфекционист и бих се издразнил и на най-най дребната точица или кривинка....

Към FMaster....
Викаш имал си забележки, еми кажи ги де. Не случайно съм пуснал проекта и съм писъл, че търся съвети. Със сигурност това не е най-функционалното разпределение на кухня но помещението според мен не позволява много по-добри опции. Единствено в разстоянието м/у мивката и стената в дясно човек може да стои прав т.е. на това разстояние трябва да са разположени котлони, мивка и работен плот а то е 1,5м. само. Ако имаш идея за по-добро разпределение ще се радвам да споделиш. Вече съм направил една промяна.... най в дясно няма да са само чекмеджета а едно шкафче отдолу и отгоре 3бр. чекмеджета

Изображение
rockwall - майстор
пускал съм вече моята кухня, но понеже е с подобен скос - ще я пусна пак по-долу, ако може с нещо да ти е полезна

В нея (за съжаление) нямаше място за пералня - затова първото, което попитах беше това

Изображение

Малък хладилник е проблем - Нашият е LG, но камерата се ползва само за лед и не може да се ползва като фризер. Сладолед например никога не става твърд в нея, но тази кухня не се ползва редовно - не знам как ще е с вашия мраз.

Притеснява ме, че си затворил микровълновата - не знам дали няма да се скапе така

Най-малкото, което можеш да направиш, е да пробиеш дупки към шкафа на мивката, за да има повече охлаждане

ПЪРВА препоръка - да се откажеш от двойните вратички на шкафчетата отгоре, тъй като ще станат много малки и странни и да минеш на цели единични вратички или стъклени такива, които да се отварят нагоре

ВТОРА
- ако не ти трябват открити полички - разкарай ги - не вършат никаква работа, освен събиране на прах

Бялото ПДЧ, за което говориш е също ЛАМИНАТ - за такова говорех - не съм мислил че ще слагаш ламиниран паркет на стената
(въпреки че е съвсем същото, даже паркетът е по-як от това, което ти вероятно ще сложиш)
Kumay - майстор
И аз като теб си правих сам кухнята! Препоръките ми като непрофесионалист са следните:
1, прати микровълновата под прозореца, на плота.
2, на нейно място чекмеджета за прибори
3, на мястото на чекмеджетата и шкафа под тях изтеглящ бокс за бутилки, буркани и др.
Успех!
rockwall - майстор
аз също съм за преместване на микровълновата - не мисля че ще е удобна ако е под нивото на плота

но ти реши къде да е - може до прозореца да не е удобно заради скоса

но 100% бих я преместил - нямам съмнения по това
ZEDYCUS - майстор
Ремонта е станал екстра, личи си че си перфекционист. Браво.
От мен две напомняния. Едното- зад фурната за вграждане, ако има обратна вода(от снимките не става ясно по цялата дължина ли е) задължително я премахни. Няма да влезе фурната- те са на 57 санта размер дълбочина.
Второто- дълбочината на долните шкафове трябва да е доста по малка от стандарта 55 санта. Заради зъбът долу под тръбите. Премери го и имай напредвид после като смяташ дълбочината. Ако не го предвидиш, плота няма да покрие канта на вратите и чекмеджетата и да надстърча 1сант за подливника. Поздрави.

ПС. А ще се наложи и да издялаш зъбът долу за да влезе и фурната. Дано да е греда та да стане лесно.
Последна промяна от ZEDYCUS на нед сеп 18, 2011 10:32 pm, променено общо 1 път.
yasoo - специалист
Благодаря за съветите :))

Сега пак отговарям по ред на номерата :)))
Към rockwall
1. За хладилника е точно така, но за съжаление други опции нямам :(((
2. За микровълновата все още го обмислям дали да е в шкаф.... няма да се скапе.... нея я ползвам единствено да си топля кафето и някоя манджичка, но съм виждал така затворена и на доста други места та явно няма да има проблем.
3. Не знам има ли смисъл от вратички отварящи се нагоре.... самите шкафчета са с височина по-малко от 30см (тавана започва от 180см) :) Двойни вратички са, но ще са един шкаф (без преграда)
4. За рафтчетата не го мисля за момента... просто примерно ги сложих за да не е толкоз голо. Единствено тези двете в ляво от шкафовете ще останат... там е скосението и просто няма как да сложа шкаф :))

П.П. м/у другото.... виждал съм кухни направени с гръб точно от ламината който е на пода... седи мноого яко и леко се бях замислил и над този вариант хихи

Към Kumay
1. Под прозореца няма да влезе микровълновата :( Тавана започва от височина 104см... плота е на 90см... т.е. микровълновата трябва да я сложа чак на 40см от стената заради скосяването. И това е вариант де.... дообмислям го още :)))
2. чекмедженцата за прибори ще са си най в дясно.... нарочно 2 от тях съм ги направил съвсем плитки :)))
3. Шкаф за бутилки се отказах да правя... честно да ти кажа не ми е нужен а и там не може да се монтира такъв шкаф.... от там минават тръбите за канала (вижда се на снимките от предишната страница) а такива шкафова само по 30см дълбоки няма :D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Скромните аматьорски ремонтчета на yasoo" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: