• 1
  • 2
Към всяко мнение вече можете да качите снимка. Преди - След
genata6 - специалист
Колеги искам глатка настилка (парко място) да се направи тука ( снимано е )
то имаше ама комшиите да направят добро сложили
сол тая зима и всичко стана ужас !
Самия гладък слой му се разроши покритието ! (СНИМАНО Е С ГСМ)

Кажете как !
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от genata6 на пон юли 19, 2010 10:18 pm, променено общо 1 път.
mladkal - майстор
Викаш си хора, които се занимават с полиране на бетон. изсипват нужното количество от съответната марка бетон и после с една машина ("хеликоптер") на няколко етапа ти го правят гладък (като по бензиностанциите, големи вериги хипермаркети).
Втори вариант е да си направиш замазка стандартна и накра преди да засъхне съвсем да си го посипеш с чист цимент и полираш с четка, маламашка...
Spokoiniq - майстор
То е правено на тоя принцип, отгоре с циментово мляко и т.н. бабини деветини.Когато дойде хеликоптер за едно паркоместо, освен ако не е на съседния строеж, ела ми се обади!
EDI - майстор
И полирания бетон хич го няма.Тази зима от снегове и студ се нарониха няколко такива площадки в Ямбол, и то бая дупки се отвориха.
mladkal - майстор
Е, вярно е че за едно паркоместо се назландисват и не им се разкарва, ама е криза и строителстовото не е това, което беше преди година, две, три... Тук в СЗ има фирми, които само и само да им работят машините и работниците не отказват и такива дребни поръчки. А относно това колко е издържливо на зимни условия според мен зависи от състава на съответния бетон, добавките му и начина на изработка. Всеки от нас е виждал бензиностанции, които са изкарали не една или две люти зими и още не са мръднали като гладкост и цялост на повърхността.
genata6 - специалист
Да прави сте ! Бетона който беше положен беше гладък и супер фин !
А за съставките може и да сте прави , но не знам не съм сигурен....
Не знам как се казва но както казах се развали покритието му !
Та въпрса за бензино..... до колкото знам никой буквално не
слага морска сол на бетона там !!!!!!!!
А и тоя глаткия бетон поне до колкото съм виждал го праят в рамките на навеса а останата част си е обик. бетон а не от тоя полирания ли и аз не знам как се казва !
rockwall - майстор
сол + бетон + разни други посипки против замръзване = проблем
chapara - майстор
Ми асфалтирай го де,нали няма да точиш баница на него :lol: Бетон ,та бетон,или му нареди тротоарни плочи,или му начукай павета :razz:
niki_sap - специалист
Можеш ли да ме ориентираш в цена на асфалт и полагане? "Покрива" на подземните ни гаражи (който се пада вътрешен двор и заход за надземните гаражи) се поочупи точно както е на снимката и протече и търсим най-ления и тънък (както като дебелина, така и като цена) начин да го замажем наново.
ebahti - майстор
залеи със саморазливна замазка
  • 1
  • 2

Тема "Искам гладка настилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: