Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lyubohar - майстор
Здравейте.
Ползвам количества цианакрилатни лепила.
За моите цели трябва да са с много нисък вискозитет-много редки.
Голяма част от българските още в магазина са се сгъстили.
От Тему купих доста,но само 2 опаковки по 50гр.бяха редки и ми вършеха идеална работа.
Но от тези марки вече не предлагат.И не мога да се ориентирам кои са с нисък вискозитет.
Има ли някакъв начин с нещо да се разреждат без да им се разваля качеството?
Благодаря.
hidrazin - майстор
чет юни 25, 2026 3:36 pmlyubohar написа:
Има ли някакъв начин с нещо да се разреждат без да им се разваля качеството?
Не. Това са еднокомпонентни лепила които се втвърдяват чрез полимеризация от влагата във въздуха.
Просто използвай лепило с нисък вискозитет.
Такова е българското Каноконолит в червена опаковка.

https://www.kanokonlit.com/products/%D0 ... %82-%D0%B5

:partyman:
nikolson - майстор
чет юни 25, 2026 3:36 pmlyubohar написа:
Здравейте.
Ползвам количества цианакрилатни лепила.
Благодаря.
https://www.super-hobby.bg/catalog/tsianoakrilni.html
lyubohar - майстор
чет юни 25, 2026 5:02 pmhidrazin написа:
чет юни 25, 2026 3:36 pmlyubohar написа:
Има ли някакъв начин с нещо да се разреждат без да им се разваля качеството?
Не. Това са еднокомпонентни лепила които се втвърдяват чрез полимеризация от влагата във въздуха.
Просто използвай лепило с нисък вискозитет.
Такова е българското Каноконолит в червена опаковка.

https://www.kanokonlit.com/products/%D0 ... %82-%D0%B5

:partyman:
Да,купувам такова,но голяма част още в магазина е сгъстено.
И е в малки опаковки.Тези,които купих от Тему са по 50гр.и се втвърдяват по бързо от нашето.Лошото,че нямат означение за гъстота и вече хладилника ми е пълен с такива като гел.
hidrazin - майстор
чет юни 25, 2026 6:17 pmlyubohar написа:
Да,купувам такова,но голяма част още в магазина е сгъстено.
И е в малки опаковки.Тези,които купих от Тему са по 50гр.
В КОЙ магазин? Ако си го купил от кварталния магазин е нормално да е така.
Щото е стояло незнайно колко време на рафта и без хладилник.
Поръчай направо от производителя - линка дето съм дал.

И за к'ъв чеп са ти големи опаковки? След всяко отваряне съдържанието започва да се сгъстява.
По-добре малки - отварях, използваш и хвърляш.
:partyman:
P.S. Не се връзвай на линка дето ти е дал Никълчо - някакви търмъци от Полша.
Да беше те пратил за лепило в Украйна... :-D
lyubohar - майстор
Не съм се вързал.Това,което е на линка е двукомпонентно и вероятно е гъсто.
Интересно,че това което съм купувал от Тему стои на горещия таван и не е мръднало,докато не свърши.
На малките български опаковки-2.5гр.найлона е много твърд и неудобен за ползване.
Ще опитам да купя от нашия производител по големи опаковки.
Обаче качеството не е същото от преди 20 и повече години.

Вече поръчах за проба.
Благодаря.
MamaMy - майстор
Любо, виж какво имам. Като вода е. Кажи какво даваш и може да се спазарим. Все пак е половин литър. :)

Прикачен файл

Кл06-25-2026_01.jpg
lyubohar - майстор
Нямам представа колко може да струва.
Бих го купил,но трябва да го пробвам.
Толкова рядко трябва да е,че като се капне в някоя пукнатина трябва да отиде само до края.
hidrazin - майстор
чет юни 25, 2026 8:38 pmMamaMy написа:
Любо, виж какво имам. Като вода е.
Това дето го имаш на магазина е 300 ЛевРо и да доста е течно - 40 mPa·s
Знам само за още едно от същия производител дето е по-течно - Loctite 406 и с 20 mPa·s. Ама пак е 300 ЛевРо за половинка... :-D

Любо е свикнал да купува "неща" от ТемУ дето 50 грама са примерно 3 ЛевРо.
Как си представяш да даде 100-150 ЛевРо за нещо качествено? :-D

Гледай какво става в ТемУ - 70 грама за 4 ЛевРо с безплатна доставка.


Изображение


:partyman:
P.S. Разбира се реката има и друг бряг... :rock:
При Loctite поне 50% от ония 300 Левро са само за ... НАДПИСА Loctite на етикета.
Ако не и повече... :lol:
Със сигурност има китайски секундни лепила поне толкова добри колкото Loctite и на цена в пъти по-ниска.
Въпросът е да ги намериш...
hidrazin - майстор
чет юни 25, 2026 9:11 pmlyubohar написа:
Бих го купил,но трябва да го пробвам.
Толкова рядко трябва да е,че като се капне в някоя пукнатина трябва да отиде само до края.
Какъв е проблема да го пробваш?
Купуваш малка опаковка от 20грама за 25 ЛевРо, пробваш и ако ти хареса се договаряте.
Елементарно! Примерно:

Секундно лепило Loctite 460 - 20g

:partyman:

Тема "Разреждане на цианакрилатни лепила(каноконлит)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: