Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
doctor - специалист
Колеги !Радвам се , че мога да ви нарека така. Ако си спомняте , аз започнах темата и вече имам бъркачка, макар и не сътворена единствено от мен, а с помоща на мой близък. Нямам възможност а и умения/все още/ да я снимам и ви я покажа. Изпълнението описателно е следното:
-варел 200 литра.
-На дъното му е заварена с помощта на планки джанта от Трабант
-джантата е захваната върху цяла предна главина на Трабант
-Главината е основата на бъркачката и е захваната на П образна рамка за станока на цялата машина / болтовете за захващане на джантата се обръщат за да може да се разглобява/
- в съосие на джантата е направена и стойката на редуктора и мотора
-контралатерално на тази стойка има стойка с 2 бр. колела/ опорни / върху които се опира при легнало положение варела
-цялата конструкция странично е сложена на 2 оси / успоредни и съосни/ които позволяват движение по вертикала/изправяне и сваляне/ на П-образна рамка и целия варел
-движението описано по -горе се осъществява от друг редуктор с макара , който изправя варела за бъркане и го спуска, от самата му тежест за изливане на разтвора.
-самия редуктор е бавен и оборотите са едва 5/ мин но машината обърква 2 колички бетон за 3-4 мин.
-забравих да поясня , че джантата се използва като ремъчна шайба и се задвижва от редуктора чрез два ремъка / които при голяма жега боксуват/
Това е !Благодаря Ви за вниманиетоV Имам още много идеи и още повече въпроси!Почти ежедневно при възможност следя форума. Мога да се похваля и с друга малка механизация - механизирано сито. За него друг път . При възможност и интерес ще снимам бъркачката.
doctor - специалист
Забравих да поясня , че редуктора е фабричен и нямам никакви негов характеристики. По отношение на шум -нямам никакви забележки при работа, нито такива от съседите ми на обекта. Нали разбрахте , че става въпрос за къща !
iliq todorov - напреднал
Докторе тва "контралатерално" ми е мъгла.... Ама да не би да искаш да кажеш , че варела се търкаля на колела по време на въртенето си?
Ако е така значи много хитро сте го измислили :) Поздравления! Да пратиш снимки за нас :) .
Стефан - майстор
doctor написа:
Мога да се похваля и с друга малка механизация - механизирано сито. За него друг път .
Я дай снимка на това механизирано сито, защото аз отдавна/1980 г/ търся моето. Да не би да е с бавнооборотен трифазен двигател и мотовилка за връзката му от долната страна на ситото? И отстрани се движи чрез 4 ролки по винкел? А самото сито е с продълговати отвори от семечистачна машина Петкус-Гигант?
doctor - специалист
Момчета, както вероятно сте разбрали не аз съм професионалиста. Аз отговарям за идеите и презентацията, въпреки че основно аз работя с направените машини и съответно давам препоръки за недостатъците им.
Стефане, ситото не е с хоризонтален ход, както и аз си го представях в началото. То представлява въртящ се цилиндър облечен със съответна по размер мрежа , през която се пресява материала .
Колега ! Наистина варела на бъркачката се "вози" при легнало положение/ за бъркане/ по колелца - независимо от тяхното основно приложение. Не съм Ви споменал, че вътре във варела , чрез болтова сглобка е поставен самоделен "гребен" от трапецовидно изрязана ламарина за добро разбъркване на материала.
Когато имам възможност за изпращане на снимки ще Ви направя съпричастни!
Сега е вече време за празнуване. Почивайте и се ВЕСЕЛЕТЕ ! Весели празници. За работа винаги ще остане време!
iliq todorov - напреднал
Благодаря за пожеланието! Весели празници на всички :partyman:
crez - майстор
Аз също мислех да правя бетонобъркачка, но накрая реших че загубеното време труд, материали и средства и крайния резултат може да е задоволителен и купих френска от бриколаж. Беше в промоция,за 450лв. 600W за една торба цимент 25 кг. това са 2 колички бетон. Работи перфектно,малко двигателче ремъчна предавка /назъбен/ и полиамиден гребен на бъчвата. Много съм доволен.
iliq todorov - напреднал
Ето и скиците които обещах!

Прикачен файл

IMG_0002.jpg
първата с изглед отгоре
IMG_0002.jpg (70.27 KиБ) Видяна 7530 пъти
iliq todorov - напреднал
и още

Прикачен файл

burkpred.jpg
отпред
burkpred.jpg (34.1 KиБ) Видяна 7524 пъти

Прикачен файл

burkzad.jpg
и отзад
burkzad.jpg (33.47 KиБ) Видяна 7524 пъти
iliq todorov - напреднал
Моля да ме извините за калпавите скици ама.... толкова си мога :sad:
Надявам се да ви стане ясен принципа на деиствие :) А също така доколкото си спомням бъркачката беше тиха доколкото може да е тих един електромотор и бетон търкалящ се в метален съд :wink: Големия ремък се търкаля директно върху барабана (съда) и така го върти , а той с тежестта на бетона се обтяга. Аааа и още нещо! Бъркачката работи в леко наклонено назад положение за да стои бетона вътре :)

Тема "как да си направя бетонобъркачка . Моля дайте идея" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: