Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте, търсих отговор по проблема който имам, но не намерих и затова пускам тема.
Та въпроса ми е за едни хладилник Snaige, който от доста време има доста обилен конденз в хладилната част и водата не може да се поеме и изтича отдолу(отпред се получава локва). Конденза се получава по тавана на хладилната част която отгоре граничи с вградената камера. Има вероятност каналчето за дрениране също да се е позапушило, но въпроса е дали конденза може да се дължи само на улътнението на вратата, понеже то зее доста(прилагам снимки тук). На снимката съм избърсал току що капките, които са по цялата площ.
Освен конденза се наблюдава от време на време и залеждане на задната част на хладилната част. Ще съм благодарен, ако някой даде съвет за справяне с проблема [-o< :prayer:
Поздрави!
sstefanov - майстор
На първо време си оправи уплътнението.
infomar
На един от хладилниците имам стара гума която искам да подменя. Някой знае ли дали се продават подобни уплътнения на метър и къде? :?

Лошото е, че е марка "Siemens - elektrolux: - 173 x 58s см. (широка 2 см). От задната страна стърчи гума която влиза в някакъв улей...... :?

В никой сайт не видях подобни.
Последна промяна от infomar на съб яну 31, 2015 5:24 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Определено влизащия въздух е влажен и е причина за много от конденза вътре.
Трябва да смениш уплътнението, макар че тези по магазините хич не са качествени. И друго - прокарай дренажната тръбичка, да не е запушена, но то се вижда ако прелива сифончето.
mastora - напреднал
здасти ,запушен ти е отвора от където трябва да ивтича водата затова мокри вътре,вземи една сламка за пиене е и е вкараи в дренажния отвор ако водата не изтече завърти хладилника и виж дали не е запушен маркуча в долния край при каската на компресора .
mironcho - специалист
Потърси в твоя град фирма, която прави или поръчва някъде уплътнения за вратата на хладилника. През годините съм сменял така на два хладилника и един фризер.
ето нещо като за начало: https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=%D0 ... 1%86%D0%B8
също и тук: viewtopic.php?f=58&t=35298
Като отидеш да поръчваш снимай на телефона си до колкото е възможно да се вижда профила на оригиналното и как е закрепено - дали е затиснато от вътрешния панел... абе разгледай го добре, за да го обясниш. Също го измери - височина, ширина но профила също и дължините по височина и ширина на вратата по външния ръб.
После следва разглобяване на вратата - доста винтове трябва да се отвият. Добре е вратата да е свалена от хладилника и да е легнала на равно място за да не се изметне при сглобяването.
Приготви си запас нерви при обратния монтаж. Може да стане от първия път, а може и да ти вгорчи живота докато го нагласиш да затваря навсякъде плътно.
infomar
mironcho написа:
Потърси в твоя град фирма, която прави или поръчва някъде уплътнения за вратата на хладилника. През годините съм сменял така на два хладилника и един фризер.
ето нещо като за начало: https://www.google.bg/?gws_rd=ssl#q=%D0 ... 1%86%D0%B8
също и тук: viewtopic.php?f=58&t=35298
Като отидеш да поръчваш снимай на телефона си до колкото е възможно да се вижда профила на оригиналното и как е закрепено - дали е затиснато от вътрешния панел... абе разгледай го добре, за да го обясниш. Също го измери - височина, ширина но профила също и дължините по височина и ширина на вратата по външния ръб.
После следва разглобяване на вратата - доста винтове трябва да се отвият. Добре е вратата да е свалена от хладилника и да е легнала на равно място за да не се изметне при сглобяването.
Приготви си запас нерви при обратния монтаж. Може да стане от първия път, а може и да ти вгорчи живота докато го нагласиш да затваря навсякъде плътно.
Благодаря за съветите, ще търся фирми...
Хубавото на тези хладилници е, че уплътнението влиза в задната част в един улей и само ги издърпваш/втикваш и.... готово. няма болтове и разглобки....

Лека вечер и да ме извини колегата на който е темата. :partyman:
Благодаря и аз за съветите! Каналчето прелива, което е сигурен знак че ще го отпушвам. Намерих тема в която споменават за фирма предлагаща уплътнения за Snaige. Писах им и чакам отговор. Благодаря за всички отзовали се!
Поздрави! :prayer: :partyman:
nikolovvd - майстор
Дренажният отвор/път го почиствам с 2 метра 1.5 или 2 квадрата многожилен кабел, а уплътненията за вратите на хладилници и фризери се продават за всеки модел отделно, но понякога може да съвпаднат размерите на някой модели.
teon - специалист
...дренажния отвор опитай да продухаш с шлаух с подходящ диаметър...понякога се запушва с лепкава слуз...

Тема "Хладилника тече" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: