Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
valerko - специалист
От тефлонов прът ли профил ли, не знам как да го нарека искам да направя гайки Ф40, които обаче ще са подложени на температура около 70-80 градуса. Някъде, четох, че тефлона при 37-38 градуса му ставало гадно и всички ТТ данни отивали на кино. Та вярно ли е това...и още, резбата дали няма нещо да се откърти, от другата страна ще е метал.
kr1100 - майстор
valerko написа:
От тефлонов прът ли профил ли, не знам как да го нарека искам да направя гайки Ф40, които обаче ще са подложени на температура около 70-80 градуса. Някъде, четох, че тефлона при 37-38 градуса му ставало гадно и всички ТТ данни отивали на кино. Та вярно ли е това...и още, резбата дали няма нещо да се откърти, от другата страна ще е метал.

240 гр максимална. Да не си се объркал с полиамид или полиацетал за 70/80 гр .Обикновенните / ненапълнени/ са и те бели. Тефлона е мазен на пипане, лесно се надира с нокът.
П.П. На ф 40 мм явно резбата ще е големичка и с едра стъпка и няма да е здрава /трябва по-голяма дължина/. Не си писал каква ще е резбата.
valerko - специалист
bycec написа:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0 ... 0%BE%D0%BD
За какво ми е тоя линк...нали не мислиш, че ще си тефлонирам гайката.
fantom - специалист
a какво изисква да се ползва тефлон?
иначе до 250°С не би трябвало да имаш проблем.
valerko - специалист
fantom написа:
a какво изисква да се ползва тефлон?
иначе до 250°С не би трябвало да имаш проблем.

Просто до такова имам достъп, иначе и мед и неръждавейка може.
bycec - специалист
valerko написа:
Някъде, четох, че тефлона при 37-38 градуса му ставало гадно и всички ТТ данни отивали на кино. Та вярно ли е това...
Ми, горното не съм го писал аз....

Тема "Въпрос за тефлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: