Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
doctor - специалист
как да си направя бетонобъркачка . Имам ел.мотор 750в.1340 об,3ф. и редуктор, на който не познавам параметрите. Мисля , че мога да ползвам варел 200л. Моля дайте идея!
Стефан - майстор
Може да се направи, но си мисля, че няма смисъл от самоделки. Голяма играчка е, пък са нужни и доста познания в различни области на техниката. Ако все пак решите сам да опитате, първо трябва да си изберете прототип. В много магазини вече продават, в МЕТРО също. Вижте конструкцията, параметрите на табелката. За предпочитане е по-безшумния вариант, иначе рискувате съседите да се сърдят.
doctor - специалист
Вече съм ги видял но цената им е доста солена за минималното количество приготвен разтвор. Обема на смесителя е по малък и от една количка бетон.
velsi - Почетен майстор
Малък е, защото иначе става сериозна машина, съответно и много по-скъпа. Колкото по-голям е обема, толкова по-сложен става проблема с лагеруването, с предавката, с мотора...
Стефан - майстор
Всичко си зависи от предназначението. Такава една бетонобъркачка, независимо дали е купена, или самоделка, е за малко количество бетон. Предназначението и е единствено за облекчаване на труда при бъркането. Особено, ако човек е решил сам да се справя с бетона.
Иначе, за големи количества бетон си има такива центрове, с необходимата механизация за дозиране, разбъркване и извозване.
doctor - специалист
Именно ! Искам в ограниченото ми време да мога да забъркам ограничено количество бетон и да свърша минимално количество работа, обаче не съизмеримо с възможностите на един човек работещ само на ръка !
Ако имате идея за такава "машинка " моля помогнете ! Благодаря ! Обърнете внимание на фактора ВРЕМЕ !
Gogo55 - специалист
в сп."Направи си сам" от 80 и някоя година имаше пълни чертежи и подробни обяснения за направата на малка бетонобъркачка.Нямам спомен обаче нито за броя, нито за точната година.
doctor - специалист
Благодаря на Гого за информацията. Намерих чертежите в бр.5 87 год. Когато е готово изделието ще ви го покажа, дори в действие.Благодаря на всички и доскоро !
crez - майстор
doctor написа:
Благодаря на Гого за информацията. Намерих чертежите в бр.5 87 год. Когато е готово изделието ще ви го покажа, дори в действие.Благодаря на всички и доскоро !
Колега, моля те изпрати ми ги тия чертежи и на мен по e-mal.
doctor - специалист
crez, съжалявам,но нямам техническа възможност да изпратя чертежите, но за точността на посочените данни за публикуването съм сигурен.До днес нямах възможност да отговоря.

Тема "как да си направя бетонобъркачка . Моля дайте идея" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: