• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Киррил - специалист
Днес получих това съобщение.
Някой има ли представа накратко да каже за какви промени става дума в това разширение на "политиката" им за поверителност? И тук ли има политика :?
С какво те ще ни засегнат?
В центъра за поверителност са поставили 240 страници текст касаещи темата, с надеждата никой да няма време да се запознае с цялата в пълен обем.
Не знаех къде да го посТна, за това го цопнах тук.
Излиза, че МЕТА не следи какво става във фесбук, а целият компютър и дейността на него.

Актуализираме нашата Политика за поверителност, тъй като разширяваме AI в Meta
Здравейте, ХХХХХХХХХХХХХ,
Подготвяме се да разширим нашите преживявания на AI в Meta във Вашия регион. AI в Meta е нашата колекция от функции и преживявания с генеративен изкуствен интелект, например Meta AI и AI Creative Tools, заедно с моделите, които ги управляват.
Какво означава това за Вас
За да Ви предоставим тези преживявания, вече ще разчитаме на правното основание, наречено „законни интереси“, за да използваме информацията Ви с цел разработване и подобряване на AI в Meta. Това означава, че имате право на възражение срещу начина на използване на информацията Ви за тези цели. Ако възражението Ви бъде уважено, ще бъде приложено занапред.
Включваме актуализации в нашата Политика за поверителност, за да отразят тези промени. Актуализациите влизат в сила на 26 юни 2024 г..
Благодарности,
Екипът за поверителност на Meta



Прикачен файл:
Snap2144132121.jpg
Прикачен файл:
22.jpg
Прикачен файл:
23.jpg
DundyTheCroc - майстор
То да бяха само Мета, спасението е телефон с шайба, Правец 16 и лампов телевизор :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, какво... ЗАКОННИ ИНТЕРЕСИ ... Русия и Америка имат навсякъде законни интереси, Китай държи целия свят в шепата си... Ти си седнал да се тревожиш и то чак сега.
Ако искаш, просто бъди по-обран. Което си е правилното от само начало. Аз нямам лични неща в интернет. Такива, които и без това да не са всеизвестни. Имам официален, личен и публичен имейли... Внимавам какво отварям, какво тегля, какво публикувам. Просто е. Като да си обуеш гащите преди да излезеш или като да си събуеш гащите преди да седнеш в тоалетната. Преди!
п.с. Изрично пишат две важни неща. Някои възражение могат да бъдат уважени и криптирани съобщения няма да четат. На първото не разчитам, на второто не се уповавам, все пак съм живяла в социализма, дето животът бе виц...
Киррил - специалист
Явно имат някакви НОВИ промени в политиката си. Не знам какво е новото. Не ги срещам дадени само новите изменения.
Относно шпионирането е ясно от преди 30 години, че го правят, но сега въвеждат и изкуствен интелект.

п.с.
То и по телефоните не е безопасно..... най-ценни са старите без екстрите и GPS-и.
Здраве да е, да му мислят младите какъв свят ги очаква.
zz_stefanov - майстор
Значи ако не възразиш и не ти 'одобрят' възражението ще си правят каквото са намислили.
От известно време ме атакуват с тези съобщения. Излиза че трябва да възразя или да си закрия акаунта.
Не че пиша нещо там.
hidrazin - майстор
пон юни 03, 2024 4:04 pmКиррил написа:
Днес получих това съобщение.
Аз пък не съм го получил и няма да го получа. А познай защо... :-D
пон юни 03, 2024 5:45 pmКиприл написа:
...най-ценни са старите без екстрите и GPS-и.
Реално няма GSM без "GPS". Необходимо е само да имаш включен GSM в теб...
:partyman:
Lisko - майстор
Кире, няма безплатен обяд. Ти не си клиент (нищо не плащаш), а продукт.
Продукт който Мета продава на заинтересованите и плащащите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон юни 03, 2024 6:49 pmhidrazin написа:
... Необходимо е само да имаш включен GSM в теб...
:partyman:
Малко филми гледаш. Не е необходимо да е включен
Киррил - специалист
Ако става въпрос за мен, то няма от какво да се притеснявам - не подготвям заговори против който и да е, не пера пари на световни сили, не продавам и не пренасям наркотици..... и т.н.т. в тази насока. Просто съм средно статистически българин, който обаче има изисквания към правителствата и партиите в тази страна. Изискванията ми са да не ми пречат да си изживея останалите години живот по човешки, който иска както иска да го разбира. Младите да си направят свят какъвто си искат и да живеят в него както си искат. Дали ще го нарекат строят социализъм, капитализъм или хунализъм, не ми дреме. Не им се меся.
Лошото е, че използвам мозъка си да мисля, а това не им харесва на управляващите и това е опасно за тях, колкото и да е микроскопично.
Сам нищо не мога да променя с мижавият си мозък, но лошото е мислещите същества да не станат много. Сигурно за това и се създават системи, които квалифицират населението като полезни и вредни. Почвам да навлизам в "теория на конспирацията", но по тази тема има много публикации. Иначе няма смисъл физическото съществуване на тези системи създадени в най-демократичната зад океанска страна, която е бленувана от младото поколение. Халал да им е.
Аз не мисля, че всичко това е само заради това, да се продаде някаква стока...... Това са системи за тотално следене и контрол. Дано да греша. (прочетете отново информацията от снимките)
hidrazin - майстор
пон юни 03, 2024 8:12 pmn_a написа:
Малко филми гледаш. Не е необходимо да е включен
Определено много повече отколкото предполагаш. :)
Това за което пишеш се отнася основно за смартфоните и някои от по-старите телефони.
Има (имаше) такова които действително се изключваха.
Ама като му извадиш батерията и ще те подслушват с него кога тати ми купи колело.
Моята се вади за около 10 секунди.
:partyman:
P.S.
пон юни 03, 2024 8:27 pmКиррил написа:
Аз не мисля, че всичко това е само заради това, да се продаде някаква стока...... Това са системи за тотално следене и контрол. Дано да греша. (прочетете отново информацията от снимките)
Лично аз няма какво да чета.
В конкретния случай си абсолютно прав!
Така е не, ме грешиш.
  • 1
  • 2

Тема "Актуализиране Политика за поверителност на МЕТА!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: