• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
Galy - специалист
Здравейте, сетих се че и аз мога да публикувам малко снимки за моята "къщичка", която стягам от доста време...правя си нещата сам, с помощта на приятели и съм доволен засега...нещата се получават. Съжелявам само че нямам проект по който да работя. Така ми се налага доста често да правя нещата по 2 пъти...но пък спестявам солидна сума, която ми искаха за проекти. Та така...ще пусна малко снимки и ако на някой му е интересно, мога да говоря много... за моя цялостен ремонт :)

Прикачен файл

111.jpg
Запълнихме каналите с тръбите
111.jpg (42.51 KиБ) Видяна 26571 пъти

Прикачен файл

IMG_0514.jpg
Ново В и К и прекарване на тръби до всеки конвектор в апартамента по отделно
IMG_0514.jpg (41.65 KиБ) Видяна 26572 пъти

Прикачен файл

IMG_0274.jpg
Последния етаж...Покривната конструкция на балкона е завършена (вижда се балкона на комшиите с армирани стъкла, изполомени от градушка...така беше и моята тераса), имаме на лице вече и външна изолация и засаден жив плет...за повече свежест :)
IMG_0274.jpg (48.55 KиБ) Видяна 26572 пъти

Прикачен файл

DSC03017.jpg
Никога не бях виждал отблизо подобна конструкция...абсурд и сандвич панели...но с помоща на строителни инженери като съвет, и голямо желание, мисля че направих правилния избор за покрива на балконите :)
DSC03017.jpg (73.46 KиБ) Видяна 26572 пъти

Прикачен файл

IMG_0079.jpg
Всичко започна с подмяна на дограмата, изпълнение на балконите и външна изолация, за да е всичко ок отвън и да започваме вътре :)
IMG_0079.jpg (46.51 KиБ) Видяна 26572 пъти
Последна промяна от Galy на нед мар 08, 2009 8:01 pm, променено общо 1 път.
Galy - специалист
Нещата при нас вървят бавно, но славно Smile) Отоплението е решено с котел на твърдо гориво, изкаран на терасата...очакваме и газта, но реших че няма да е лошо да имам алтернатива. На покрива планирам колектори за топла вода. Остава ми да направя цялостна подова замазка...но реших да я оставя след гипсокартона...към края на лятото, понеже още се двоумя дали да е замазка с цимент или да правим сух под с Knauf. В банята пуснахме подово отопление и лира. Удоволствието да имаш топъл под в банята сме го изпитвали неколкократно, много удобно е също че пода съхне доста по-бързо.

Ще се радвам на коментари ;)

Прикачен файл

IMG_0587.jpg
Вата по всички тавани и по стените. Тук имаме ниша за вграден гардероб в едната спалня :), тавана над гардероба ще се сваля до ЦД профила
IMG_0587.jpg (29.39 KиБ) Видяна 26534 пъти

Прикачен файл

IMG_0484.jpg
IMG_0484.jpg (44.93 KиБ) Видяна 26534 пъти

Прикачен файл

IMG_0295.jpg
Единия балкон се оказа излишен и го вкарахме в спалнята...покрива е също със сандвич панели, под тях двойна вата и картон
IMG_0295.jpg (45.63 KиБ) Видяна 26534 пъти

Прикачен файл

DSC03025.jpg
Без истински прятели сме за никъде!!!
DSC03025.jpg (60.57 KиБ) Видяна 26534 пъти
Последна промяна от Galy на пет мар 27, 2009 5:49 pm, променено общо 1 път.
Чаро - Акълия
А, осети се :)

Алтернативата що не я обмисли като чилър(ще имаш и опция охлаждане)? И без това ще имаш конвектори както спомена. С тва твърдо гориво, балкона и 5-ия етаж не те мисля.

Удоволствието от топлия под не е задължително да е ограничено само в банята. Казвам го от опит.
Тая греда под термопанелите, само за гипсокартона ли я бацнахте(струва ми се че е от CW профили)


На истинските приятели, що не им даде бира? Поне за снимката :lol: ...

Като гледам канала за тръбите на конвекторите :2thumbs: евала за старанието.

Давай още снимки...
Galy - специалист
Реших да сложа конвектори точно и по този повод ( освен че като дизайн ми харесват повече, и това че са по динамични от радиаторите) ...за напред да си взема един по малък чилър само за охлаждане. А котела на терасата на 5-я етаж...споко ;) Взел съм си телфер, който е подвижен и се монтира на междустълбищното пространство. Отгоре стигам чак до избата, а тя сама по себе си има и отделен вход отзад на кооперацията. А терасата е около 17 квадрата...зимата за какво друго ще я ползвам, ако не за петдесетина чувалчета с въглища за котлето :)
Разбира се всичко това при положение, че по една или друга причина нямам газ до апартамента.
А гредата под панелите...правилно се усети. Тя е от профили...направих я само за да хвана за нея държачи за конструкцията за картона. Не ми се искаше да дупча сандвич панелите. Не се и съмнявам че ако го беше правила фирма, не биха се замислили да монтират държачи дирекно за панелите, но...нали и в това е смисъла сам да си правя ремонта - да вземам възможно най-сигурни и смислени решения. ...все едно че ще правим апартаменти и къще за по 100 години ама... ;)

Каналите за конвекторите ги рязахме, вместо да къртим с къртач. Забравих да спомена че и под сегашната замазка на апартамента има 3см някакъв много твърд стериопор. И ако бяхме започнали да къртим, щтяхме да вдигнем целия под...и щеше да ми се наложи да изнеса още 100-200 чувала с отпадъци :))

А относно подовото...ако знаеш колко ми се искаше да направя подово навсякъде...Но ми се оскъпяваше много. А и нашия начин на живот е такъв, че се прибираме вечер, искам да се стопля бързо...а подовото иска постоянство...в банята го сложих просто като екстра. А и друго...тавана ми в момента с ватите е 245см. Ако бях сложил подово навсякъде, със сигурност се налагаше цялостна замазка с цимент и свалям височината още повече...а и едни "специалисти" ме подведоха с информация че ако направя сух под на Knauf, подовото нямало да може да избие над плоскостите...което сега разбрах че се оказва глупост, но...като отидох в офиса на дистрибутора на Knauf в Стара Загора точно с тази идея да попитам за инфо за сух под...онези ме помислиха за някаква фирма...един вид че само питам за инфо...не дадоха точно обоснование, но не получих информация...даже се очудиха откъде съм знаел толкова за сухия под -хаха...аз ако знаех, щях да ходя там нали??
Стефан - майстор
На мен ми допадат желанието и търпението да си правиш нещата сам. Продължавай в същия дух.
Galy - специалист
Благодаря Стефан! Желанието е голямо, а и чесно казано гледам да не правя компромиси с нищо до момента, а това е свързано с доста средства. Сега в този труден за всички период...по добре да става по-бавно, но с качествени решения и материали, отколкото да вкарам някой, който не познавам...да претупат нещата за бързо и да ме е яд след това. По тази причина и нямам още мазилка отвън. Хората които правиха изолацията...офертата беше с шпакловка и мазилка...ама като нямам опит...кой ти знае че имало мазилка и мазилка...Исках силиконова мазилка, казаха ми да си я купя и ще ми я нанесат. Но като не стигнаха финансите...момчетата обаче излязоха коректни, не ми взеха всичките пари и се разбрахме че като си купя мазилката и ми я сложат, тогава ще платя за услугата!
Чаро - Акълия
Доре!
Тия телферчета са страшни - имам едно ...
Що да не се дупчи панела? Какъв е проблема? Не съм пипал такива панели и ми е интересно.
Струва ми се (от снимката не се вижда добре...) че ако беше направил тавана на двойна скара, нямаше да има нужда от греда...
Карай няма да има проблеми, но си се мъчил с тия конци (много ми е познато - така се учих на картон преди години)

За подовото- в комбинация с конвектори е супер. Загряваш като се прибереш за минути и минаваш на подово за през нощта- да не шумят конвекторите. Пък и през деня ще държи, няма да изстива толкова бързо.
А за скъпо... не е скъпо. Тръбите са по 1-1,5лв/м

Ако пък наистина имаш изолация под сегашната замазка, направо върти тръбите!!! Така и така имаш замазка за правене ( така написа по-горе)
Galy - специалист
...що не пуснах темата по-рано. Това подово си ми е слабост... и за нищо не съм се двуомил толкова. Доста време се чудих как да постъпя...пък и нямаше кой да ме подпали достатъчно :) Хммм...А аз мислех подовото да го направя от изхода на всеки конвектор за всяка стая. Но твоя вариант - конвектори и после подово за през нощта...може би трябва да се направи с тези винтили каде смесват топлата вода със студена ли? Не съм много в час.
Galy - специалист
Благодаря drebus!!!
Чаро - Акълия
Ако си беше взел чилър нямаше да ти е необходим смесителен вентил. Купил ли си вече котела, всъщност?
Да разбирам ли че е късно за подовото?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 31

Тема "Ремонт, който продължава...дълго :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: