Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
dekata - напреднал
Идеята е да разкрасим малко дограмата в къщи.Трябват ни "плаващи" первази за врати и 7мм.фурнирован MDF. Ето моите первази,но има и други модели
Изображение
Изображение
Ето и MDF-а
Изображение
Изображение
Този фалц служи за обиране на кривините
Изображение
Ето как изглеждат само первазите
Изображение
След това с циркуляр режим на размер.Първо поставяме горното парче,зада може страничните да го крепят докато сложим разпънки.Лепим с монтажен силикон и това е резултата
Изображение
Изображение
Изображение
Ако прозорците въобще не са обръщани след смяната на дограмата можем да използваме 17мм.MDF.Прави се в средата канал за перото на перваза,хваща се с винтове на рамка,нивилира се и се заклинва към прозореца и минаваме с монтажна пяна.След това режем первазите и ги монтираме с лепило или силикон в каналите.Получава се нещо такова(това е на един клиент и е снимано с телефона)
Изображение
Изображение
Тези на които дограмата е бяла могат да използват гол MDF.Там дебелините са много разнообразни и покриват доста ситуации.Най-важното е да се съобразим с растоянието зад пантите на прозореца.При мен нямаше място(защото вече бяха обърнати прозорците) и затова използвах 7мм.MDF по този начин.За голият MDF има много хубав бял лак :wink: Ами това е.Дано съм бил полезен на някой
evdoki - специалист
Браво, много ми хареса
te_dda - специалист
супер е станало :)
sian - специалист
---Бихте ли дали идея за подобно обръщане на дограма от бяло PVC. Благодаря.
dekata - напреднал
Тези на които дограмата е бяла могат да използват гол MDF.Там дебелините са много разнообразни и покриват доста ситуации.
Значи голият MDF няма този фурнир от дъб или бук.Той си е гладък.С един хубав бял лак ще стане супер.Също така има и первази без фурнир,тоест гладки.
dekata - напреднал
Ето как изглежда бюро от масив и MDF дъб лакирано с бял лак.
Изображение
Тук си личи фладера(шарката)на дървото.Но това беше идеята :wink: При голият MDF всичко е гладко.Няма да се различава от дограмата :)
silllveto - Майсторица
Страхотно!
Особено бюрото :) Само вратичките и чекмеджетата ли са дървени?
dekata - напреднал
Рамката с дърворезбата и швартните на плота са от масив.Също и извивката под средното чекмедже.Вратичките на чекмеджетата и таблите на вратичките са от MDF.Ето още някои мебелчета :)
Изображение
Изображение
Изображение
silllveto - Майсторица
Много добре :thumbs:
Сега ако кажеш няколко думи и за мазилката (или е боядисан тапет :) )
dekata - напреднал
Знам само,че е мазилка.Аз съм дърводелец :) Това е къщата на клиент,на който сме правили мебели,врати и дървена дограма.

Тема ""Обръщане" на прозорци с MDF" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: