Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
hasko100 - специалист
Реших да си изолирам тавана в хола и кухнята със стериопор 2см. :? Въпроса ми е, с какво да го залепя, с лепило или теракол.Върху стериопора смятам да залепя декоративни пана, и трябва ли да слагам дюбели?
Ще облицовам и една стена и върху стериопора ще лепя тапет, да ли ще се получи?Ще съм благодарен на малко помощ.
batvenko - специалист
Ако тавана ти е боядисан с вар или винервайс - задължително го изстъргваш, но да не махнеш и шпакловката, и добре го измиваш, че върху тях нищо не хваща - вярвай ми. Има лепила за топлоизолации - ползвай тях. Мажеш на гребен, но ако е много криво може и на топки. Дюбели - може да слагаш, може и до не слагаш. Преди повече от 10 години правих тавана на един хол и дюбели не сложих /така го искаше чорбаджията/ - още не е паднал. Вече взех да избягвам лепилата - ползвам пяна, която не раздува. Идва малко по скъпо, но се работи по-бързо и чисто - ама си трябва пистолет за пяна. Стиропора трябва да е достатъчно равен, иначе се отварят фуги на декоративните пана, а и като сложиш первазите, изпъква кривото и стои грозно.
hasko100 - специалист
Тавана и стените са варова шпакловка и боядисани с латекс.Лепилото което смятах да ползвам е "лепило за стиропор"
alsted - майстор
hasko100 написа:
лепило или теракол
Второто е просто марка (някакво лепило) :wink: На тавана съм със стиропор (без дюбели) вече 13 години. Шпакловано с мрежа.
Не съм лепил тапет върху стиропор, но стените също съм шпакловал (след полагане на мрежа) една стая. Много е чувствителен на допир (най-лек натиск). После ползвах някакъв бледожълт материал (на езика ми е фибран, но сигурно е друго наименованието му) и съм значително по-доволен, най-вече от към якост.
hasko100 - специалист
началото е дадено :? да видим какво ще излезе. На тавана ще монтирам лунички

Прикачен файл

022.jpg
022.jpg (50.33 KиБ) Видяна 6517 пъти

Прикачен файл

SAM_10750.jpg
SAM_10750.jpg (56.47 KиБ) Видяна 6517 пъти
Pooh - майстор
:? :? :?
Само да попитам, на стиропора ли ще монтираш лунички ???
hasko100 - специалист
Да, само че са ЛЕД
themask - специалист
Защо реши с фибран да го изолираш отвътре?
А колкото до луничките - имай едно на ум за пожарна безопасност все пак.
Chefo77 - майстор
Имаш височина, имаш и желание като гледам - мислил ли си да замениш стиропора на тавана с гипсокартон на конструкция и запълниш с вата? Хем ще изравниш тавана, хем ще стане по-красиво, хем ще монтираш каквото решиш без притеснения за пожароопасност, за здравина на захващане, за прекарване на кабели, за визия и т.н.
bagera1 - специалист
съгласен съм с колегите по-горе, единствените плюсове на този тип изолиране може би са бързият и чист монтаж :?
с гипскартонът можеш и да разчупиш малко равния таван

Тема "Изолация на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: